چهار تیم شکست نخورده در بسکتبال کاپ آسیا / حریفان احتمالی ایران تا نیمه نهایی

چهار تیم شکست نخورده در بسکتبال کاپ آسیا / حریفان احتمالی ایران تا نیمه نهایی

بعد از برد ایران مقابل ژاپن، حالا 4 تیم در بسکتبال کاپ آسیا شکست نخورده باقی مانده‌اند؛
استرالیا، کره، ایران و لبنان.

هر چهار تیم به عنوان پیش‌آهنگ‌های گروه‌های چهار گانه روانه یک‌چهارم پایانی شدند.

اولین تیمی که صعودش را به جمع 8 تیم قطعی کرد کره بود. این تیم پس از شروعی چشمگیر در رقابت‌ها با شکست دادن چین در بازی افتتاحیه مسیر خود را هموار کرد. این بزرگترین پیروزی کره مقابل چین در رقابت‌های کاپ آسیا از سال 1997 بود.

لبنان تیم بعدی بود که پس از پیروزی چشمگیر مقابل نیوزلند در دومین بازی خود با نتیجه 86 – 72 ، جایگاه خود را در مرحله یک چهارم نهایی به دست آورد. این اولین پیروزی لبنان در تاریخ مقابل نیوزلند بود و برای این تیم رضایتبخش بود زیرا آنها در 5 سال گذشته سه بازی نزدیک را به حریف باخته بودند.

استرالیا، مدافع عنوان قهرمانی، با سه تیم سرسخت روبرو شد که با قدرت شروع کردند اما کانگوروها هر بار توانستند بازی را قوی به پایان برسانند و شکست‌ناپذیر بمانند.

آخرین صعود مستقیم به مرحله یک چهارم نهایی را ایران در دوئل مقابل ژاپن به دست آورد. ایران با پیروزی مهیج از ژاپن رد شد.با مشخص شدن این چهار تیم، امروز و فردا بازی‌های حذفی در کانون توجه است که در آن هشت تیم برای صعود مبارزه خواهند پرداخت.

امروز: اردن – چین تایپه (برنده مقابل ایران قرار می‌گیرد).

چین – اندونزی (برنده مقابل لبنان بازی می‌کند).

ایران در صورت برد برنده بازی چین تایپه –  اردن، در نیمه پایانی کاپ آسیا با برنده چین – لبنان بازی می‌کند.

ژاپن و فیلیپین میزبانان مشترک جام جهانی 2023 مقابل هم به میدان می‌روند اما کمتر شانسی باید برای اندونزی سومین میزبان مشترک قائل شد که مقابل چین می‌ایستد.

آخرین دیدار مقدماتی تا یک چهارم نهایی بین سوریه و نیوزلند برگزار می‌شود. کره در مرحله یک چهارم نهایی در انتظار رویارویی با پیروز این بازی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید