بسکتبال عربستان برای صعود بازی می‌کند

بسکتبال عربستان برای صعود بازی می‌کند

سایت خانه بسکتبال ایران؛ به نقل از همشهری، اعداد درست می‌گویند:

22 به 13، 19 به 10، 25 به 18 و 18 به 5؛ اینها نتایج کوارترهای بازی ایران و قطر است؛ اختلاف تیم رنک 23 جهان با تیم رنک‌73.

شنبه ایران در یک بازی دستگرمی مقابل قطر به میدان رفت و تیم برنده تقریبا از قبل مشخص بود.

همانگونه که اسفند‌1398 در تهران، ملی‌پوشان 95 بر 52 پنجره را به روی قطری‌ها بستند، در آغاز پنجره سوم نیز بازی راحتی را پشت سر گذاشتند. تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار از پنجره سوم کاپ آسیا 84 بر 46 برنده شد.

4‌پیروزی و یک باخت و صعود به عنوان صدرنشین به کاپ آسیا از گروه‌E. جایی که ایران به اتفاق سوریه، عربستان و قطر 3پنجره مقدماتی کاپ آسیا را برگزار می‌کنند. این بازی‌ها امروز در امان پایتخت اردن به پایان می‌رسد. دیدارهای 16 تیم‌ صعودکننده به کاپ آسیا، 20 روز بعد از المپیک توکیو از سر گرفته می‌شود.

ایران تا پیش از بازی امروز با عربستان، 9 امتیازی است و پس از بازی با قطر، فیبا ایران را چهارمین تیم راه‌یافته به مرحله نهایی کاپ آسیا معرفی کرد. پیش از این بحرین‌ و لبنان حضورشان در مسابقات را قطعی کرده بودند و اندونزی نیز به عنوان ‌میزبان رقابت‌ها، دیگر تیم حاضر در مرحله نهایی است.

امروز تیم ملی بسکتبال در دومین بازی به دیدار عربستان می‌رود؛ تیمی که در بازی قبلی خود با ایران حریفی بدقلق بود. آنها در پنجره دوم در دقایق پایانی به تیم ملی باختند اما در دیدار روز نخست این مرحله، تیم سوریه را شکست دادند.

عربستان بهتر از قطر بازی می‌کند اما سطح پایین‌تری به نسبت ایران دارد. تعداد پاس‌های عربستانی‌ها در حالت تهاجمی بالاست و سعی در اجرای نقشه‌های حمله دارند. بازی تأخیری و مالکیت و گردش توپ از سوی بازیکنان این تیم به خاطر مهار سرعت حملات تیم ملی پیاده می‌شود و چنانچه در ابتدای بازی موفق به اجرای چنین کاری شوند، ممکن است مثل بازی قبلی، بازی ایران گره بخورد.

عربستان در بازی پیرامونی از بازیکنان تکنیکی استفاده می‌کند و ممکن است در صورت کوتاه‌شدن دفاع ایران با بازیکنان کوتاه‌قامت، حملات آنان در زمان‌هایی از بازی پیوستگی و انسجام بیشتری داشته باشد.

تیم ملی بسکتبال با تعداد نفرات و تنوع تاکتیکی بنا بر قدرت فنی و فردی بازیکنان، تحت هر شرایطی بهتر از عربستان است اما اتفاقات در جریان بازی را باید کنترل کرد. بازی قبلی 2تیم اطلاعات خوبی را در اختیار کادرفنی تیم ملی می‌گذارد همین طور بازی 2روز قبل عربستان مقابل سوریه که در ثانیه‌های پایانی به سود عربستان تمام شد.

همین نکته ثابت می‌کند آنان پایداری ذهنی خوبی دارند و در صورت ارائه بازی نزدیک، به نسبت حریفان با هر کیفیت، کم‌نمی‌آورند. عربستان و سوریه برای دومی در گروه تلاش می‌کنند. عربستان در مقابل ایران برای خود بخت صعود قائل است و به همین دلیل باانگیزه بازی می‌کند.

ایران که طعم شکست را در پنجره دوم مقابل سوریه چشید، با تغییرات صورت‌گرفته در ترکیب تیم و افزودن بازیکنانی چون صمد نیکخواه بهرامی و ارسلان کاظمی با ارائه یک نمایش عالی، به فکر ادامه صدرنشینی با یک برد خوب، و حفظ صعود با اقتدار به کاپ آسیا‌2021 است.

امروز بازی 2تیم 14 و 30 دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید