زبان سرخ / مدیریت ناکارآمد و بهانه تراشی!

زبان سرخ / مدیریت ناکارآمد و بهانه تراشی!

سایت خانه بسکتبال ایران؛ به نقل از کیهان ورزشی، نزدیک به بیست سال است که با ظهور یک نسل طلایی در بسکتبال ایران و قهرمانیهای آسیا که در سالهای ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ به دست آمد، دلخوش به این شده بودیم که بتوانیم در سالهای پیش رو در بسکتبال جهان نیز حرفهایی برای گفتن داشته باشیم و فقط برای اینکه به جام جهانی یا مسابقات المپیک راه پیدا میکنیم، بر طبل شادانه نکوبیم، اما متاسفانه حالا کار به جایی رسیده که به قول صمد نیکخواه بهرامی ، کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران با یک سقوط آزاد مواجه شده ایم و همه رویاهایمان نقش برآب شده است.

رامین طباطبایی، رئیسفدراسیون بسکتبال که اواخر سال گذشته اعلام کرده بود هدف فدراسیون بسکتبال صعود به دور بعد و حضور در جمع ۸ تیم برتر است، چند روز قبل و پس از سه شکست پیاپی در المپیک توکیو با تغییر مواضعی عجیب گفت:

« خوشبختانه بازیکنان نمایش خوبی در المپیک داشتند و انتظار ما در همین حد بود که بتوانند تمام تلاش خود را بکنند. ما از بچههایمان توقع برد نداشتیم هر چند که آنها میتوانستند بهتر بازی کنند و با اختلاف کمتری بازنده باشند. باید بگویم که سطح ما همین است.هدفگذاری ما ورود به المپیک بود. قرار نبود کار خارقالعادهای انجام بدهیم. این با ظرفیتهای ما همخوانی ندارد. باید از این رقابتها درس بگیریم و به توسعه بسکتبالمان در ایران کمک کنیم. این نتایج، چیزی از ارزشهای تیم ایران کم نمیکند و…»

آقای طباطبایی! ما هم از ظرفیتهای بسکتبال ایران خبر داریم. ظرفیت بسکتبال ایران خیلی بیشتر از این حرفهاست و شما با همکاری سرمربی تیم ملی و سرپرست همیشه در سفرتان، نسل استعدادهای بسکتبال این مملکت مثل سجاد مشایخی، حامد حسین زاده، محمد ترابی،سالار منجی، محمد شهریان، کیوان ریاعی،میثم میرزایی، مهدی کامرانی، پارسا فلاح، اشکان جعفری، آرمان زنگنه، عماد سلمانی و خیلیهای دیگر را که میتوانستند در رقابتهای المپیک «یار» تیم ملی باشند هدر دادید و با لجبازی و قالب کردن دورگههای ناکارآمد «بار» بیکفایتی را بر دوش تیم ملی مظلوم ایرانانداختید. بدون شک دعوت از دورگههایی که به گواه آمار، ضعیفترین بازیکنان بسکتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو بودند نقطه سیاهی در کارنامه جنابعالی و مهران شاهین طبع خواهد بود.

آقای رئیس! هیچ کس انتظار نداشت که تیم ملی، با وجود مدیریت جنابعالی و دوستانتان و شرایطی که بر بسکتبال ایران حکمفرما کردهاید(به قول خودتان) کار خارق العادهای انجام دهد اما مطالبه جامعه بسکتبال این بود که اولا از همه توان وظرفیت بسکتبال ایران استفاده کرده و با رعایت اصل شایستهسالاری عرصه را برای بسکتبالیستهای مستعد کشورمان هموار نمائیم، ثانیا با یک نمایش آبرومند به جنگ قدرتهای بزرگ بسکتبال دنیا برویم و از پیش باخته نباشیم.

بدون تعارف، شما و مهران شاهین طبع با ذهنیت بازنده تیم ملی را به توکیو بردید و به بسکتبالیست ها نیز القا کرده بودید که با سه شکست به کشورمان باز میگردیم.

سقف آرزوهایمان را کوچک کردید و با بزرگ کردن حریفان ورفتارهای غیر منطقی کار را به اینجا رساندید.

همان زمانی که اکثر کارشناسان گلو پاره میکردند و اشکالات فنی و حاشیهای را فریاد میزدند، شما و کادر فنی کوچکترین اعتنایی نمیکردید و پنبه در گوش گذاشته بودید و رسانههای اجیر شده هم برایتان مینوشتند:

«شاهین طبع مربیای است که با قلبش کار میکند و بیشترین افتخارات را برای ما رقم زده است.شاهین طبع، کی روش بسکتبال است.فدراسیون فوتبال وقتی کی روش را عوض کرد بدترین ضربه را خورد.شاهین طبع، ایران را تاریخ ساز کرد.حق اوست که سرمربی ایران بماند»و…

جالب است که رسانههای حامی سیاستهای کادر فنی این روزها روزه سکوت گرفته و خودشان را به آن راه زدهاند و…

در آخربه شما و مهران شاهین طبع که از روش کاری «کارلوس کی روش » فقط جذب بازیکنان دورگه (آن هم از نوع بنجلش) را یاد گرفته اسـت یادآور میشویم که از این به بعد برای بهانه آوردن در مصاحبههایتان از این جمله هم استفاده کنید که تیم ملی ایران در گروه مرگ بود و حریفانش یعنی آمریکا و فرانسه فینال المپیک ۲۰۲۰ را برگزار کردند!

کامران خطیبی

One thought on “زبان سرخ / مدیریت ناکارآمد و بهانه تراشی!

  1. Zh میگوید:

    اسمش تیم ملیه نه تیم شاهین طبع که بخواد ستاره های تیم ملی رو خط بزنه جاش چن تا ۲ رگه مزخرف بیاره …. تو اردوی کاپ آسیا مشایخی حتی جزو ۲۰ نفر دعوت شده نبود چون گارد راس بعدی محمد شهریان بود تو لیست ۲۰ نفره !!!!!!!!!!!! … پس از همون اول نبودش نشون دهنده تسویه حساب شخصی بود …

دیدگاهتان را بنویسید