3 نکته از بسکتبال ایران / کوادروپل دابل

3 نکته از بسکتبال ایران / کوادروپل دابل

سایت خانه بسکتبال ایران – ریحانه حشمتی بازیکن تیم بسکتبال مولتی کافه مشهد در بازی مقابل گاز تهران کوادروپل دابل کرد.(Quadruple-Double). بعد از این اتفاقی که در لیگ زنان افتاده خیلی‌ها می‌پرسند اصلاً این کوادروپل دابل چی هست؟ کوادروپل دابل، ثبت چهار شاخص آماری دو رقمی در بسکتبال است.

به این ترتیب که ریحانه حشمتی با 11امتیاز، 10ریباند، 10پاس منجر به گل و 10توپ‌ربایی کوادروپل دابل کرد. این سطح از توانمندی با عملکرد فردی ریحانه قابل تحسین است و توانایی بسکتبالیست‌های دختر را ثابت می‌کند مشروط به اینکه بازیکنان جوان فقط در پی ریاضی کردن بسکتبال نباشند.

بسیاری وقت‌ها دیده شده بازیکن فقط به‌دنبال شاخص آمار فردی خود است درصورتی که جمع و تقسیم داده‌های فردی، روح بازی گروهی و مشارکت در «تیم» را خدشه‌دار می‌کند.

چرا سردیس حامد حدادی نه؟

موزه ورزش کمیته ملی المپیک از بدو تأسیس ایراداتی داشت اما اصل قضیه که ورزش «موزه» داشته باشد خوب بود حالا ایراداتش را به مرور باید برطرف کرد. در همان روزهای نخستین پس از گشایش موزه ورزش، برخی زنان معترض شدند «چرا فقط مردان»؟ چون سردیس یا قاب خاطره‌ای از ورزشکاران زن دیده نمی‌شد.

دیروز در خبرها خواندیم سردیس آیدین نیکخواه بهرامی بسکتبالیست فقید تیم ملی بسکتبال به موزه ورزش ایران خواهد رفت.

یک کار خوب در گرامیداشت قهرمانان ملی معاصر اما در کنار این حرکت خوب پیشنهاد می‌کنیم قهرمانان زنده نیز مورد توجه قرار بگیرند. هم‌اکنون حامد حدادی با بیشترین افتخارات بسکتبال آسیا و بازی در NBA برای نخستین بار در تاریخ بسکتبال ایران، می‌تواند نامزد تجلیل از زندگان در موزه ورزش باشد.

بهنام در پلی‌آف آلمان

بهنام یخچالی چند هفته‌ای مصدوم بود و روستوک تاوان غیبت ستاره ایرانی خود را در بسکتبال بوندس‌لیگای دو آلمان با چند شکست متوالی پس داد. انتظار برای روند بهبودی بهنام نیز تأثیری نداشت تا اینکه چهارشنبه گذشته بهنام را به مونیخ بردند زیرنظر دکتر مولر وولفارت، پزشک حاذق آلمانی و جراح قابلی که بیشتر فوتبالیست‌های مشهور بعد از آسیب دیدگی به او مراجعه می‌کنند.

آقای وولفارت بلافاصله بهنام را به اتاق عمل برد و بهنام از عملش در قسمت پا راضی است. از زمان عمل تا 4 هفته دوره بهبودی بازیکن روستوک اعلام شده و بهنام به همشهری گفته تا 4 هفته دیگر قادر به بازگشت است. به‌عبارتی می‌شود مرحله پلی‌آف بوندس‌لیگای دو.

 

 

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید