فدراسیون بسکتبال نیمه‌نهایی را با 50 هوادار برگزار می‌کند / محرومیت تماشاگران

فدراسیون بسکتبال نیمه‌نهایی را با 50 هوادار برگزار می‌کند / محرومیت تماشاگران

فدراسیون بسکتبال برای ورود تماشاگر به سالن بسکتبال از هر نفر 100 هزار تومان می‌گیرد.

فدراسیون بسکتبال در قانونی بی سابقه اعلام کرد، تماشاگران با ثبت نام در سامانه ملی و از طریق پنل اختصاصی هر باشگاه با توجه به محدودیت تماشاگران حاضر در سالن بسکتبال آزادی که سهم هر تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی 50 نفر است ، هر باشگاه باید از طریق پنل اختصاصی، هواداران خود را برای هر بازی ثبت تا بلیت الکترونیکی صادر شود.

ثبت نام تماشاگران در سامانه ملی و پرداخت 100 هزار تومان، صرفاً بابت عضویت در این سامانه به مدت یک سال بوده و بازی‌های نیمه نهایی، رده بندی و فینال همچنین مسابقاتی که تا پایان سالجاری در سالن‌های بسکتبال و زیر نظر فدراسیون برگزار می‌شود، برای تماشاگرانی که عضو سامانه ملی بسکتبال هستند، رایگان است.

اعتراض گرگانی‌ها

این قانون بیش از همه صدای اعتراض گرگانی‌ها را درآورده است که یک طرف بازی نیمه‌نهایی بسکتبال باشگاههای ایران هستند. شهرداری گرگان – شیمیدر یکی از دو بازی حساس این مرحله است. پیش از این پیج‌های نزدیک به باشگاه شهرداری از حضور 300 تماشاگر در سالن آزادی برای تشویق تیم خبر داده بودند اما حالا با وضع این قانون، بیشتر آن را جهت‌دار و علیه تماشاگران گرگانی تلقی می‌کنند.

با این قانون ابهامات و پرسش‌های زیادی وجود دارد. اگر در فصل آینده بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار شود، تکلیف تیم‌های میزبان مثل گرگان چیست که بیشترین هوادار را در بسکتبال ایران دارد؟

همچنین در خصوص نیمه‌نهایی امسال با شیمیدر منتسب به قم، تیم‌های نظم‌آوران سیرجان، شهرداری و ذوب آهن هر 4 تیم شهرستانی هستند در حالی که بازی‌ها به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود و حالا فدراسیون بسکتبال ورود تماشاگران این تیم‌ها را نیز معدود به 50 نفر (برای هر تیم) کرده است.

این واقعیت وجود دارد گرگان پایتخت هواداری بسکتبال ایران است و وضع چنین قانونی در آستانه نیمه‌نهایی و بازی دو تیم شهرداری – شیمیدر نمی‌تواند برای هواداران پرشمار بسکتبال این شهر خوشایند باشد.

کرونا و بسکتبال

کرونا مثل سایر رشته‌های ورزشی برای بسکتبال نیز محدودیت‌هایی را به وجود آورده بود اما در اوضاعی که مدارس باز شده‌اند و دانشگاهها به روال عادی برگزاری کلاس‌های حضوری بازگشتند، یا شاهد حضور تماشاگران (30 درصد گنجایش سالن‌ها و استادیوم‌ها) در برخی ورزش‌ها هستیم، مشخص نیست چرا فدراسیون بسکتبال برای محدودیت تماشاگر در سالن آزادی اصرار دارد.

سالن بسکتبال آزادی با گنجایش 2000 نفری، می‌تواند پذیرای 600 تماشاگر باشد اما فدراسیون بسکتبال با در نظر گرفتن 50 نفر برای هر تیم، ورود تماشاگران به مرحله نیمه‌نهایی را محدود ساخته و به عبارتی ساده‌تر با این اقدام بسیاری از تماشاگران را محروم کرده است.

ورود زنان

ورود تماشاگر زن به سالن بسکتبال آزادی در طول فصل ممنوع بود اما دیروز برخی از ثبت نام کنندگان در سامانه ملی و تهیه بلیت الکترونیک زن بودند. فدراسیون بسکتبال در مورد ورود تماشاگر زن به سالن بسکتبال توضیحی نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید