گلنور و بسکتبال اصفهان / نقش داوری در عزل و نصب‌های استان چیست؟

گلنور و بسکتبال اصفهان / نقش داوری در عزل و نصب‌های استان چیست؟

نام شرکت گلنور در صنعت برق و روشنایی ایران کاملاً آشناست. مجموعه کارخانجات تولیدی و مجموعه‌های اداری این گروه در اصفهان و تهران واقع شده است و بنیانگذار آن یکی از کارآفرینان صنعت برق کشور است.
در سال‌های اخیر نام گلنور در بسکتبال مرادف با لیگ یک آمده است اما این تیم طی چند فصل حضور در این رقابت‌ها در نتیجه‌گیری نامؤفق بود. مانند امسال که از راهیابی به نیمه‌نهایی بسکتبال دسته یک باشگاههای ایران بازماند.

این تیم با مدیریت محمد امینی پسر بنیانگذار شرکت گلنور راه‌اندازی شد و در زمینه‌ی اسپانسری در وانفسای اقتصادی به بسکتبال اصفهان کمک کرد. همچنین نباید منکر زحمات گلنور در بخش تیم‌های پایه شد.

در سال اول فعالیت، هدایت تیم بسکتبال گلنور بر عهده امید دادفرنیا، مسعود پناهی و احسان دهقان مربیان اصفهانی بود. در سال بعد علی خسروی با تغییر و تحولات گلنور و انتقال برخی نفرات تیم به سپاهان جانشین دادفرنیا شده بود و در فصل 1401 – 1400 سیامک ویسی مربی کردستانی به اصفهان رفت.

پیش از حضور صنایع گلنور به همین نام،  مدیر عامل تیم خانه بسکتبال گلنور در لیگ یک جواد داوری رئیس وقت هیئت استان بود.

انتقال ویسی به اصفهان زمانی اتفاق افتاد که او سرمربی تیم زیر 16 ساله‌های ایران بود و پسر محمد امینی مالک باشگاه را از اصفهان در اردوهای خود داشت. در حالی که گفته می‌شود پسر امینی از بازیکنان مستعدی است که برای رسیدن به تیم زیر 16 ساله‌های ایران تلاش می‌کند اما نام وی در فهرست نهایی تیم نوجوانان در مسابقه‌های غرب آسیا با هدایت شاه‌علی دیده نشد.

تیم نوجوانان ایران در ابتدا با مربیگری ویسی شروع به کار کرده بود اما سپس بهرام رمضان جانشین وی شد و از حدود یک ماه پیش از بازی‌های غرب آسیا نیز محسن شاه‌علی سرمربیگری تیم را برعهده گرفت.

از طرفی ارتباطات بین محمد امینی و جواد داوری رئیس سابق هیئت بسکتبال استان اصفهان و رئیس کنونی فدراسیون بسکتبال، طی سال‌های اخیر منجر به همکاری‌های بین دو طرف شد.

جواد داوری بعد از رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون، محمد امینی را به طباطبایی مدیر کل وقت ورزش و جوانان اصفهان پیشنهاد کرد تا حکم سرپرستی وی را به جای خود او در هیئت استان اعلام کند. برخی پیشکسوتان بسکتبال اصفهان و منتقدان داوری می‌گویند  امینی طی مدت کوتاهی با حکم سرپرستی هیئت، تغییرات را به سوی ریاست خودش در این هیئت آغاز کرده است. وی  مسئولان کمیته داوران و مربیان (آقا و خانم) را تغییر داد که بنا بر گفته منتقدان؛ مهندسی مجمع انتخابی هیئت استان با کمک جواد داوری کلید خورد.

با وجود اینکه هنوز تاریخ نامنویسی داوطلبان ریاست هیئت و زمان برگزاری مجمع اصفهان مشخص نشده است اما فعالیت‌ امینی در این حوزه با در نظر گرفتن امتیاز ویژه سرپرستی تا زمان انتخابات، به او به عنوان گزینه مورد نظر جواد داوری این امکان را می‌دهد تا هیئت بسکتبال استان را بدون فضای برابر رقابتی در انتخابات آینده در اختیار بگیرد.

امین از اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید