بسکتبال سه نفره زنان اسپانیا / گیمنو : تمرکزمان روی بازی خودمان است

بسکتبال سه نفره زنان اسپانیا / گیمنو : تمرکزمان روی بازی خودمان است

وگا گیمنو نخستین بار در سال 2015 در بازی‌های اروپایی به زمین 3×3 باکو در جمهوری آذربایجان رسید. او بازی‌ها را با مدال برنز به پایان رساند اما مصمم بود تا فرصت‌های بیشتری در 3×3 پیدا کند.

گیمنو 30 ساله، شش سال بعد به سرعت جلو آمد و اکنون در تیم تیم ملی اسپانیاست. او به همراه هم‌تیمی‌های خود Aitana Cuevas ، Paula Palomares و Sandra Ygueravide ، تیم زنان را به سمت موفقیت روزافزون در صحنه بین‌المللی سوق می‌دهند. آنان این هفته، اردوی آماده‌ سازی خود را برای مسابقات مقدماتی FIBA 3×3 (المپیک) در گراتس اتریش آغاز می‌کنند.

بسکتبال سه نفره زنان اسپانیا / گیمنو : تمرکزمان روی بازی خودمان است

تا قبل از سال 2019، زنان اسپانیا همیشه تیم قدرتمندی بودند اما هرگز به همان قاطعیت در کسب مدال مانند برخی از همتایان اروپایی خود عمل نکردند (به جز مدال برنز در جام ملت‌های اروپا 2017).

«تقریباً هر آخر هفته رقابت می‌کردیم و توانستیم واقعاً تیم بسازیم. ما بازی‌های زیادی انجام دادیم و موقعیت‌های مختلفی را ارائه دادیم که باعث رشد تیمی ما شد».

آنان در بازی‌های سری زنان عملکرد مؤفقی داشتند اما دو بار به فرانسه باختند.

گیمنو 186 سانتیمتر قد دارد. او می‌تواند همه مهارت‌ها را در زمین پیاده کند.

او همچنین مسئولیت آموزش بازیکنان ورودی را نه تنها قوانین، بلکه اهمیت فیزیکی، رقابت، ذهنیت و پویایی را که بسکتبال سه نفره را منحصر به فرد می‌کند، به عهده می‌گیرد.

بسکتبال سه نفره زنان اسپانیا / گیمنو : تمرکزمان روی بازی خودمان است

اسپانیا در گروه D انتخابی المپیک با سوئیس، ایتالیا (برنده جام جهانی 2018)، چین تایپه و اتریش قرار دارد.

گیمنو اشاره کرد که در حال حاضر هیچ نظری در مورد توکیو ندارد:

«در حال حاضر، ما فقط در مورد مقدماتی فکر می‌کنیم. این بزرگترین لحظه حرفه‌ای ورزشی ماست. آنچه ما می‌خواهیم این است که به توکیو برویم اما در ابتدا، شما باید دارای شرایط باشید. تمرکز ما بر روی خودمان است که احساس خوبی داشته باشیم و احساس خوبی از تیم بودن کنیم. آن وقت می‌توانیم در مورد حریفان خود فکر کنیم».

فیبا

 

در قسمت مجله خانه بسکتبال ایران و دسته تایم اوت مطالب بیشتری در مورد بسکتبال جهان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید