قهرمانلو، پیشکسوت بسکتبال: برگزاری زودهنگام انتخابات به سود بسکتبال است / 45 سال پیش پیشنهاد سالن اختصاصی بسکتبال را داده بودم

قهرمانلو، پیشکسوت بسکتبال: برگزاری زودهنگام انتخابات به سود بسکتبال است / 45 سال پیش پیشنهاد سالن اختصاصی بسکتبال را داده بودم

بیژن قهرمانلو از پیشکسوتان بنام بسکتبال برگزاری زودهنگام انتخابات را به نفع بسکتبال برشمرد.

این پیشکسوت بسکتبال که خود در دوران پیش از انقلاب سابقه دبیری فدراسیون و در ماههای پس از انقلاب برای مدتی سرپرست فدراسیون بسکتبال شده بود می‌گوید دوران سرپرستی تصمیم‌گیری ناپایدار ایجاد می‌کند و به واقع هیچکس نمی‌داند چه مسئولیتی دارد.

قهرمانلو در گفت و گوی اختصاصی با سایت تخصصی خانه بسکتبال ایران گفت:
«لازم دانستم در اوضاع مجمع انتخابات فدراسیون بسکتبال مطلبی را عنوان کنم. متأسفانه مسائلی را در حاشیه این انتخابات می‌بینم که بسیار زننده و برای من به عنوان عضوی از جامعه بسکتبال غیرقابل فهم است. از سوی دیگر تأخیر در برگزاری امر انتخابات با توجه به درگیر بودن تیم ملی در مسابقه‌های انتخابی جام جهانی باعث تعجب خواهد بود. علاوه بر آن کشمکش بیهوده‌ای که متأسفانه بین افراد در این ارتباط انجام می‌گیرد به نفع بسکتبال نیست و وزارت ورزش و جوانان باید هر چه زودتر انتخابات را برگزار کند تا حاشیه‌های این ورزش دامنه‌دار نباشد»

رئیس هیئت بسکتبال تهران در دهه 50 ادامه داد:
« طبیعی بود که با اداره سرپرستی 9 فدراسیون؛ وزارت ورزش و جوانان برای سرپرستی فدراسیون بسکتبال همان تصمیم را بگیرد اما نباید به اساس انتخابات لطمه بخورد و سرپرستی یک فدراسیون طولانی مدت شود».

مدیر عامل صندوق جامعه نیکوکاران بسکتبال در خصوص تحلیل وضع موجود بسکتبال معتقد است در دو سه سال گذشته با تورم، نوسانات ارزی و کرونا اداره کشور سخت شد و به تبع آن روی سایر نهادهای اجتماعی اثرات منفی می‌گذارد.
قهرمانلو افزود:
«از زمان دبیری یا ریاست من در بسکتبال سال‌های طولانی می‌گذرد و 45 سال پیش من به مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی پیشنهاد و درخواست سالن اختصاصی بسکتبال را مطرح کرده بودم. وقتی وارد کار می‌شویم و از نزدیک مشکلات را لمس می‌کنیم، موضوع متفاوت‌تر و پیچیده‌تر از آن چیزی است که از بیرون نگاه می‌کنیم. به خصوص در دوران کنونی که مطالبات جامعه به نسبت گذشته افزایش یافته است و در فضای مجازی فرصت بحث‌های فراوان وجود دارد که اگر درست مدیریت نشود بیشتر اوقات به مسائل حاشیه‌ای دامن می‌زند».

قهرمانلو، پیشکسوت بسکتبال: برگزاری زودهنگام انتخابات به سود بسکتبال است / 45 سال پیش پیشنهاد سالن اختصاصی بسکتبال را داده بودم

قهرمانلو که خود از ملی پوشان دهه‌های 30 و 40 بود داشتن تیم ملی قوی تحت هر شرایطی را لازمه برنامه‌های فدراسیون دانست و اشاره کرد هیچ وقت نباید اختلافات و اظهارنظرهای افراد منجر به تضعیف تیم ملی شود.

وی در پایان گفت:
«خوشبختانه تیم ملی قدرتمندی داریم که دو بازی در پنجره اول را با مؤفقیت پشت سر گذاشت و امیدوارم در دیدارهای انتخابی بعدی به همین روال بازی‌هایش را با قدرت به پایان برساند. یکی از شاخص‌های داشتن تیم ملی قوی لیگ است که بازی‌ها با 16 تیم در حال برگزاری است. برای پیشرفت، کادر قوی و مورد تأیید جامعه بسکتبال لازمه برنامه‌های فدراسیون است که در این خصوص برنامه‌ریزی خوبی انجام شد. همچنین در آینده هیئت رئیسه و کادر فنی قوی در همه زمینه‌ها می‌تواند مهمترین دستاورد باشد به شرطی که انتخابات بسکتبال هر چه زودتر انجام شود و افراد در پست‌های مختلف مسئولیت‌ خودشان را زودتر بدانند».

دیدگاهتان را بنویسید