روزهای خوبِ ارسلان کاظمی در بسکتبال

روزهای خوبِ ارسلان کاظمی در بسکتبال

ارسلان کاظمی ستاره بسکتبال ایران با دبل دبل‌های همیشگی‌اش، جلوه‌ای تازه به بسکتبال باشگاهها بخشیده است.

ارسلان یکی از آماده‌ترین بازیکنان فصل جاری بسکتبال باشگاههاست و یکی از بهترین‌های تاریخ بسکتبال ایران است که از ابتدای ورودش به این ورزش یک استعداد خاص به شمار می‌رفت.

ارسلان با توانایی بالایی که داشت در کنار بازیکنان بزرگ‌تر و نسل طلایی قرار گرفت و خیلی زود درخشید. او در ریباندهای دفاع و حمله همیشه یکی از بهترین‌های آماری است و عملکردهای دفاعی‌اش ازجمله بلاک شات، ریباند، توپربایی و بازگشت به دفاع بسیار توانا است.

یکی دیگر از توانایی‌های ارسلان کمک کردن در شکست «پرس» حریفان است که با توجه به دریبلینگ قوی و سرعت خوبی که دارد به خارج کردن تیمش از پرس کمک می‌کند.

ارسلان کاظمی پوزیشن چهاری است که از ضد حملات امتیازات زیادی می‌گیرد و همیشه شاهد دانک‌های زیبای او هستیم.

دلیل شوت نزدن‌های ارسلان چیست؟

با نگاهی به تمرینات ارسلان و بازی‌های او در جام جهانی 2010 به ویژه در بازی مقابل #آمریکا؛ باید گفت که او در شوت‌های 3 امتیازی هم فوق‌العاده بوده اما باتوجه به فشارهایی که ازاطراف به او وارد می‌شود این عملکرد کاظمی را خنثی کرده است. چنانچه او بتواند خودش را از این فشار خارج کند و باخیالی آسوده شوتزنی کند، صد درصد توانایی این کار را دارد و موفق می‌شود.

افتخارات

ارسلان کاظمی سابقه حضور در رقابت‌های جهانی 2010، جام جهانی 2014 و المپیک 2020 را در کارنامه دارد و از مدال‌های او باید به نقره بازی‌های آسیایی 2018 و نقره کاپ آسیا 2017 در بیروت اشاره کرد. بازی در کالج‌ها، درفت NBA بازی در لیگ چین، قهرمانی آسیا با پتروشیمی بندرامام و برنز با نفت در این بازی‌ها و … از افتخارات ارسلان کاظمی است.

علیرضا امیری مربی بسکتبال

دیدگاهتان را بنویسید