کنایه تند روزنامه اسپانیایی به بسکتبال ایران

کنایه تند روزنامه اسپانیایی به بسکتبال ایران

سایت خانه بسکتبال ایران به نقل از سایت ورزش 3 ؛ باخت با ۴۳ اختلاف امتیاز مقابل اسپانیا، یک زنگ خطر برای تیم ملی ایران خواهد بود؛ تیمی که در المپیک باید مقابل ستاره‌های NBA قرار بگیرد.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی بسکتبال اسپانیا در دومین بازی تدارکاتی خود برابر تیم ملی ایران  در آستانه رقابت های المپیک 96-53 پیروز شد.

این مسابقه که در پایان تبدیل شد به مراسمی احساسی برای گرامیداشت نسل های گذشته بسکتبال اسپانیا، زنگ خطری جدی برای تیم ملی ایران؛ تیمی که دو سال بعد از نمایش درخشان در جام جهانی، این بار به سادگی مغلوب ماتادورها شد.

ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۹ باهم دیدار کردند که ایران بازی نزدیکی انجام داد و تا دو دقیقه آخر هم بازی مساوی پیش می‌رفت اما در لحظات آخر اسپانیا پیش افتاد و ۷۳-۶۵ به برتری رسید.

آن بازی آغاز مجددی برای ایران در جام جهانی بود و حتی یکی از گزارشگران ESPN درباره تیم ملی ایران نوشت: نمیدانم شاید غیرمنتظره باشد اما اسپانیا زیر فشار ایران قرار گرفت. حالا دو سال بعد تیمی که در والنسیا و مادرید مقابل اسپانیا قرار گرفت، هیچ آثاری از آن تیم ایران نداشت.

در مجموع نمایش  تیم ملی ایران  ضعیف بود و این به خصوص در بازی دوم مشاهده شد که با ۴۳ امتیاز اختلاف باختیم. این برابر فرانسه و آمریکا ناامیدکننده خواهد بود و همچنین جمهوری چک که با حذف تیم‌هایی مثل یونان و کانادا حریف تیم ملی در المپیک شده است.

تیم ملی ما خیلی کم گل می‌زند؛ ما نیمه دوم فقط ۱۹ امتیاز آوردیم و در ۷ دقیقه فقط سه گل زدیم. مشکلات  تیم زیاد است و شاید هم به خاطر حواشی تیم در فرودگاه، بچه‌ها از نظر روحی هم تحت فشار هستند و انگیزه لازم را ندارند.

روزنامه مارکا گزارشی درباره بازی دو تیم منتشر کرده که در آن ایران را یک «پیش غذا» برای اسپانیا تشبیه کرده که با اشتهای قهرمانی وارد المپیک می‌شود.

 در گزارش مارکا، به شروع خوب تیم ملی اسپانیا برای المپیک اشاره و برای این تیم آرزوی موفقیت شده است.

کنایه تند روزنامه اسپانیایی به بسکتبال ایران

نفرات تیم ملی نه فقط در اسپانیا بلکه مقابل ژاپن که تیم نصفه و نیمه‌ای در اختیار داشت هم با نتیجه سنگین مغلوب شدند که این بسیار ناامیدکننده بود.

به گفته کارشناسان هنوز  نقطه روشنی از تیم ملی بسکتبال دیده نشده  و بازیکنان ما در حد خودشان نبودند و حتی در حد بازی‌های لیگ هم ظاهر نشدند. ارسلان کاظمی، سعید داورپناه، محمدحسن زاده و… همه افت محسوسی دارند که امیدواریم تا المپیک همه چیز تغییر کند.

نویسنده مارکا عقیده دارد، ایران در المپیک حرف خاصی برای زدن ندارد و برای لذت بردن از این تورنمنت سطح بالای جهانی پای به مسابقات خواهد گذاشت.

 سرخیو اسکایولو سرمربی اسپانیا از سوی مارکا به فردی تشبیه شده که بازیهای دوستانه را بسیار جدی می‌گیرد و توانسته ایران را جارو کند.

کنایه تند روزنامه اسپانیایی به بسکتبال ایران

حامد حدادی مصدوم که مدت‌ها از تیم ملی ایران دور بود، در این بازی به میدان رفت اما نشان داد که از آمادگی به دور است. جای استقرار او در زمین و نوع بازی گرفتن از این بازیکن هم مشخص نبود و به نظر می‌رسد حدادی راهی طولانی برای بازگشت به فرم ایده آل دارد.

در عین حال روزنامه ال‌پاییس اسپانیا با چاپ گزارشی مفصل از برد تیم پرستاره اسپانیا و قهرمان جهان در سال 2019 ، به ایران کنایه زده و تیم ما را سیندرلای گروه خود در المپیک لقب‌گذاری کرده است:

در مسابقه با تیم ملی ایران به عنوان میهمان، اسپانیا در راه رسیدن به یک رویداد بزرگ با خودش می جنگید، اسپانیا برابر پیشرفت رقابتی، زمانبندی، حرکت های تیمی، حرکات احساسی و پروتکل های خود مبارزه می کرد تا توانست 96-51 پیروز این میدان شود.

تیم اسکاریولو در دور اول در توکیو به مصاف ژاپن میزبان می رود و در مبارزه برای کسب مدال با دو رقیب اخیر خود رو به رو خواهند شد؛ آرژانتین کامپاتزو، که آنها را در فینال جام جهانی 2019 شکست داده اند، و اسلوونی دانچیچ که در رقابت هایی اروپایی در نیمه نهایی چهار سال پیش، در آخرین حضور پائو گاسول در تیم ملی اسپانیا تا به امروز، از آنها شکست خورده اند.

در دومین دیدار دوستانه پیش از سفر به توکیو ، اسکاریولو  همان پنج بازیکن بازی نخست را تکرار کرد که با آن بازی نخست خود را در روز شنبه در والنسیا آغاز کرده بود؛ با ریکی، رودی، خوانچو، کلاور و مارک گاسول اینها بازیکنان و هسته اصلی تیم بودند، که همراه با لیول، در سال 2019 در چین قهرمان جهان شدند.

کنایه تند روزنامه اسپانیایی به بسکتبال ایران

اسپانیا بازی را متزلزل آغاز کرد اما در ادامه  به راحتی سه تا سه تا به امتیازات خود افزود؛ دو پرتاب سه امتیازی از رودی، یکی دیگر از مارک گسول و دو سه امتیازی دیگر از خوانچو.

ایران، سیندرلای گروه A، که در توکیو باید به آمریکا، فرانسه و جمهوری چک مبارزه کند، در ابتدا تیمی پویاتر و موفق تر بود، اما به زحمت توانست در هفت دقیقه ابتدایی بازی ابتکار عمل را در دست داشته باشد.

تا آن زمان اسپانیا سرخیو رودریگز، لیول، ابرینس، ویلی هرنانگومز و پائو گسول را به زمین فرستاده بود. به زمین آمدن 10 بازیکنی که قرار است در المپیک برای اسپانیا به میدان بروند برای 6425 تماشاگر پرشور حاضر در ورزشگاه بسیار خوشحال کننده بود.

با روی ریتم آمدن ریکی  (10 امتیاز و 7 پاس گل در نیمه اول) و  چاچو اسپانیا شروع به افزایش فاصله امتیازی با حریف کرد.

اسکاریولو پس از نخستین بازی دوستانه برابر ایران گفته بود: “من جرقه هایی از پائو دیده ام که من را بسیار خوشحال کرده است.” و آن جرقه های کوچک در دومین بازی برابر ایران به تمام تیم گسترش یافت.

One thought on “کنایه تند روزنامه اسپانیایی به بسکتبال ایران

  1. ... میگوید:

    شوخی می کنید دیگه تو عکس حدادی هم هست که پس تنها فرق شد نبود مشایخی الان از جناب شاهین طبع همگی خواهشمندیم که یه نگاه به بازی های سهمیه المپیک و بعد به این بازی ها بندازه با کی لج دارید ؟

دیدگاهتان را بنویسید