شکایت بازیکن زن روسی از مسئولان بسکتبال / مهراز: رفتار نارسینا غیرحرفه‌ای است / کلاهی حق ندارد به بازیکن خارجی توهین کند

یکاترینا فولادوند

مدير برنامه‌هاى يكاترينا فولادوند گفت:

«برخوردهاى بد نارسينا باعث شد تا يكاترينا از بسكتبال د‌لزده شود».

سایت خانه بسکتبال ایران – يكاترينا فولاوند همان بسكتباليست روسى معروف با ١٩٦ سانتيمتر قد كه از ابتداى فصل مسابقات بسكتبال باشگاههاى ايران براى نارسينا بازى كرد، هفته گذشته و در بازى نيمه نهايى در تركيب اين تيم حاضر نشد.

فرهاد مهراز، مدير برنامه‌هاى فولاوند مى‌گويد يكاترينا قبل از مصدوميت توسط باشگاه ايرانى خود با مشكلاتى مواجه شد.

«رفتار مجموعه عوامل نارسينا با اين بازيكن، غيرحرفه اى بود. او بارها عنوان كرد مربيان زن در ايران كار با بازيكن پست را نمى‌دانند. امكانات باشگاه‌ها ضعيف است و وى در طول دوران بسكتبالش براى نخستين بار بعد از تمرين نمى‌توانست دوش بگيرد چون اين امكان وجود نداشت».

به گفته مهراز، يكاترينا در تمرين تيم از قسمت انگشتان دست آسيب ديد و مربيان نارسينا يخ درمانى را انجام دادند و او را به منزلش رساندند اما پس از آن ديگر سراغى از او نگرفتند.

« با وجود اشاره به بندی در قرارداد خانم فولادوند که هر گونه موردی باید ابتدا به اطلاع اینجانب و هماهنگی با مدیر برنامه‌های ایشان انجام شود متأسفانه ناآگاهی از اصول مدیریت و مربیگری در تیم بسکتبال نارسینا باعث شد این کار صورت نگیرد».

مهراز ادامه داد:

«هيچ‌يك از مربيان نارسينا در مراحل معاينات پزشكى همان شب حضور نداشتند و همسر يكاترينا و من تا ساعت 22، تمامى مراحل را پيگيرى كرديم».

مهراز می‌گوید خودش به خانم سلامی، سرپرست تیم نارسینا و اسپانسر تیم خبر داد شدت آسیب‌دیدگی یکاترینا به اندازه‌ای است که نمی‌تواند تمرین کند.

«ما از مسئولان تیم درخواست کردیم مدارک پزشکی مبنی بر مصدومیت خانم فولاوند را به فدراسیون پزشکی ارسال کنند چون مشخص بود ایشان در تمرین نارسینا مصدوم شدند.

متأسفانه هیچگونه همکاری با ما در این زمینه انجام نشد. حتی عیادتی هم از این بازیکن صورت نگرفت و وقتی گفتیم از رفتار غیرحرفه‌ای شما شکایت می‌کنیم مرا متهم به حاشیه‌سازی کردند.

پس از آن همسر خانم فولادوند گفتند به دلیل رفتار غیرحرفه‌ای نارسینا و مصدومیت این بازیکن، وی حداقل تا 4 هفته نمی‌تواند بازی کند».

یکاترینا فولادوند

مدیر برنامه‌های یکاترینا فولاوند ادامه داد:

« برخورد محمدی، سلامی و عسگرنیا با ما بسیار زشت و زننده بود. در رختکن باشگاه سیپان با ما جلسه گذاشتند. بازیکن با دست گچ گرفته حضور پیدا کرد اما اصلاً جویای احوال وی نشدند. اسپانسر این مجموعه برخورد گرم‌تری داشت اما حیف راه را با این افراد به اشتباه می‌رود.

کادر فنی تیم نارسینا شکست این تیم در نیمه‌نهایی را به حاشیه‌سازی و تهمت زدن به این بازیکن ربط داد در حالی که دست این بازیکن در گچ است»!

مهراز در پاسخ به این سئوال که آیا به فدراسیون بسکتبال مراجعه کردند و مسائل به وجود آمده را با مسئولین این فدراسیون در میان گذاشتند، پاسخ داد:

«متأسفانه با برخورد بد خانم شبنم کلاهی دبیر فدراسیون بسکتبال، شوکه شدم. ایشان گفتند این بازیکن مفت گرونه!

این چه جوابی از سوی یک مسئول است؟ او به چه حقی به بازیکن خارجی توهین می‌کند؟ اگر بازیکن خوبی نیست چرا همان ماه اول که تقاضای فسخ قرارداد کرده بود، اصرار کردید بماند. من به عنوان یک ایرانی از این برخوردها شرمنده شدم.

خانم محمدی در کادرفنی تیم حتی یکاترینا را از گروهی که اعضای تیم در فضای مجازی داشتند حذف کرد»؟

فرهاد مهراز علاوه بر یکاترینا، دختر آمریکایی به نام شوماری هریس را نیز به تیم نارسینا آورد که معتقد است حضور این بازیکنان باکیفیت خارجی باعث ارتقاء و پیشرفت دختران شایسته بسکتبال ایران می‌شود.

او به عنوان یک ایرانی با نیت پیشرفت بسکتبال دختران در بخش معرفی بازیکنان خوب خارجی قدم برداشت اما برخوردهای غیرحرفه‌ای مسئولان فدراسیون و آکادمی نارسینا برایش حیرت‌آور است. همان‌گونه که یکاترینا فولادوند نیز هنوز نتوانسته است این رفتارهای زشت و زننده با یک بازیکن خارجی را هضم کند.

 

 

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید