فینال بسکتبال باشگاههای ایران / برندگان بزرگ

فینال بسکتبال باشگاههای ایران / برندگان بزرگ

افشین رضاپور

ذوب‌آهن یک برنده است.
این تیم برای به یاد ماندن در این فصل از بازی‌ها، سری فینال را به بازی‌های خوبش اضافه کرد.

شهرداری یک برنده است.
جشن‌های دو ساله نایب قهرمانی و قهرمانی، امسال در بازی‌های پنج‌گانه فینال ادامه دارد.

شهرداری گرگان و ذوب آهن اصفهان قرار فینال اول بسکتبال باشگاههای ایران را فرداشب، ساعت 20:15 گذاشتند. هنگامی که گرد و غبار مردان دو تیم در نیمه‌نهایی فرو نشست.

شهرداری از آخرین فینال فاصله نگرفت. یک سال بعد از قهرمانی در 4 اردیبهشت 1400 اما ذوب آهن پس از یک دهه، فینالیست شد. با این حال، وقتی فرداشب اولین بازی برگزار می‌شود، هر دو دسته پرُ امید به ادامه راه نگاه می‌کنند.

شهرداری و شیمیدر در 4 بازی و ذوب آهن و نظم‌آوران سیرجان (2 از 3 بازی)، بهترین بازی‌هایی بود که در نیمه نهایی اتفاق افتاد. حالا دو تیم كه از جمع 4 تیم مدعی هستند از همان ابتدا به فینال تعلق داشتند.

پری پتی تمام ابزارهای لازم برای برنده شدن در این سطح از بازی‌ها را در یک بازی تهاجمی با فریم‌های عکاسان در اختیار دارد و محمد جمشیدی شوت‌های دو امتیازی‌اش را از دفاع سخت و چند لایه شیمیدر تا محیط بازی با ذوب آهن امتداد می‌دهد.

فرید اصلانی به جز بازی دوم نیمه نهایی که در 7 دقیقه و 29 ثانیه با دومین تکنیکال فول از بازی بیرون رفت، بازی سوم را با کارایی 13 برای تیم اصفهانی به پایان رساند و در بازی اول 4 از 4 دو امتیازی و 4 از 8 سه امتیازی زد.

میثم میرزایی، رسول مظفری، سجاد پذیرفته و کیوان ریاعی؛ کدامیک در فینال فصل برجسته‌تری خواهند داشت؟
جایی که اودراس از 1- در نیمه نهایی حرکت کرد و کارایی‌اش را در سه بازی بعدی به 10، 15 و 12 رساند.

ستارگان ذوب‌آهن افت نکردند. آنان از بردهای خود و از آمادگی روز به روز خود و عنوان «یک تیم خوب» دفاع کردند.

فینال، در ادامه‌ی انتخاب بین ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی و آرمان زنگنه را به عنوان بهترین‌های فصل ممکن خواهد کرد.
این هم رسم خوبی است که ذوب آهن با چند بازیکن متوسط هر بازی آنان را به درخشش ستاره‌ها نزدیک کرد. مثل قلی‌زاده و خلیل‌نژاد در بازی دوم نیمه نهایی.
فصل 97، سهراب‌نژاد در فهرست فینال شهرداری جای داشت و فصل 90 – 1389 اکبری در ذوب آهن. هم‌تیمی‌های با تجربه الفبای فینال را بلدند. بحث «دود و کُنده» جدا، هر دو با این سطح از بازی‌ها غریبه نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید