تیروژ حیات – شهرداری / یک بر صفر «سروه»

تیروژ حیات – شهرداری / یک بر صفر «سروه»

فینال پنجگانه بسکتبال بانوان باشگاههای ایران از دیروز آغاز شد و تیم تیروژ حیات کردستان در نخستین بازی مقابل شهرداری گرگان به برتری رسید.

وقتی سروه به تابلو نگاه کرد و امتیازات را دید، یاد بازی شهرداری با بهمن افتاد که از همان دقایق آغازین به نفع بسکتبالیست‌های شهرداری دنبال شد. آیا برتری تیم گرگانی مقابل تیروژ حیات کردستان به همان صورت بازی با بهمن خواهد ماند؟

در حالی که نیکا در فاصله‌ی چند متری با سروه از اختلاف 10 امتیازی تیمش راضی به نظر می‌رسید و مثل اسپند روی آتش بود، سروه یک نگاهی به تیمش انداخت و تردیدها را کنار گذاشت. آیدا گلمحمدی مقابل تئودورا سریک. تیلر – تیفورد و اوچندو که به نظر می‌آید کارش را در زمین بلد است، دل سروه ضرغامیان، سرمربی تیروژ حیات را قرص نگه داشتند. بسکتبال همین است. باید دلت قرص باشد. بازی با دستان اوچندو برای تیروژ پیش رفت اما با برتری 2 امتیازی شهرداری در نیمه به پایان رسید.

نیمه‌ی دوم؛ تیلر دیر، این آمریکایی عاقل در ترکیب تیم سنندجی، معادلات نیکا بیکلیکلی و تیم شهرداری گرگان را به هم زد. پرتاب‌ها و شمار امتیازاتی که تیروژ محاسبه کرده بود به ثمر نشست و بین 7 تا 5 امتیاز برتری‌اش را با میهمان نگه داشت و دقایق زیادی هم برتری 3 امتیازی به سود تیم سنندجی بود.

در امتیاز 35 – 32 تیروژ حیات؛ ایمانی تیفورد با دومین خطای غیرورزشی از زمین بیرون رفت. درست لحظه‌ای که تیروژ روند بهتری پیدا کرده بود و دست مطمئنی به نام پریسا کرمی را به حملات خود اضافه کرده بود. پرتاب سه امتیازی کرمی به تور نشست. دومی همینطور. سومی روی یک نفوذ خوب. برتری تیروژ حیات بیشتر و بیشتر شد و باز هم نقطه اتکای تیم پاس‌ها و قدرت مانور تیلر دیر بود. زینب غفاری و مونس علی‌پناه به موقع فهمیدند سروه از آنان چه می‌خواهد.

دفاع تیروژ اجازه نداد تیم نیکا به سبدش نزدیک شود. پرتاب‌های عجولانه چاره‌ساز نشد در عوض شمار امتیاز تیم سنندجی بالاتر رفت…60 به 44 و پایان.

سروه ضرغامیان و تیروژ حیات کردستان نخستین بازی از سریال پنج قسمتی فینال را با برد تمام کردند. بازی دوم، جمعه در گرگان. بر اساس اعلام فدراسیون بسکتبال از بازی سوم؛ دو تیم در تهران بازی می‌کنند تا قهرمان این فصل لیگ بسکتبال بانوان باشگاههای ایران از بین بازی‌های سه از 5 معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید