زمان بازسازی فرا رسیده؛ کسی غفلت نکند/بسکتبال يوروليگ

فنرباغچه

سایت خانه بسکتبال ایران؛ در ورزش حرفه‌ای فراز و فرودها رخدادی طبیعی محسوب می‌شود و تیم‌های بزرگ بسکتبال دنیا پس از روزهای درخشانی که دارند دوران طبیعی بازسازی را طی می‌کنند. زیرا اصول مدون تیمداری و سیاست گذاری‌ کلان امری اجتناب ناپذیر در ورزش حرفه‌ای محسوب می‌شود.

نوشتارهايى درباره يوروليگ

قسمت سوم (فنرباغچه)

به قلم گزارشگر تلويزيون: محمدحسن واحد

در این مطلب قصد ندارم نسبت به این روند و روش مدیریت و تیمداری در زمان بازسازی با شما صحبت کنم چرا که در مطلبی مفصل حتما به آن خواهم پرداخت.

فنرباغچه باشگاهی بزرگ در ترکیه به حساب می‌آید و تیم بسکتبالش از جمله غول‌های بسکتبال اروپاست اما بعد از چند فصل درخشان زیر نظر ابرادوویچ فنرباغچه کم کم روند پرنوسانی را پیش گرفت تا مدیران تیم تصمیم به تغییر کادر فنی بگیرند تا این سرآغازی بر پروژه بازسازی افسانه ها (لقب فنرباغچه) باشد.

با کنار رفتن ابرادوویچ که یک مرتبه قهرمانی در یورولیگ و چند دوره قهرمانی در ترکیه را برای فنرباغچه به ارمغان آورده بود مدیران تیم طی بیانه‌ای رسمی اعلام کردند ایگور کوکوشکوف به عنوان مربی جدید تیم انتخاب شده است.

باید صادقانه گفت میراثی که ابرادوویچ از خود برای فنرباغچه به جای گذاشت کار هر مربی دیگری را برای قبول این مسئولیت دشوار می‌کرد اما کوکوشکوف که تجربه سال‌ها حضور در NBA را به عنوان سرمربی و کمک مربی داشت به نیمکت داغ فنرباغچه تکیه زد.

 

آغاز فصل اصلا انتظارات از تیم فنرباغچه برآورده نشد و کم کم صدای اعتراض هواداران متعصب تیم بلند شد اما کوکوشکوف که می‌دانست شکل و شمایل بسکتبال در اروپا به نسبت آمریکا تفاوت‌های زیادی دارد و هواداران معمولا صبر بالایی ندارند تصمیم گرفت سیستم‌های تیمی را تغییر دهد تا رفته رفته اوضاع برای فنرباغچه بهتر شود هر چند که هنوز ایرادات زیادی به این تیم وارد است.

دوران پسا ابرادوویچ برای مربی مثل کوکوشکوف سخت است چرا که نیاز به جذب نفرات جدید، پیاده سازی تفکرات تازه و تغییر رویکرد تیمی حتما زمانبر خواهد بود.

این فصل در یورو لیگ فنرباغچه وضعیت خوبی را در پلی آف پشت سر نگذاشت تا مصدومیت و کرونا باعث شود ترکیبی ناقص را اختیار داشته باشد که نتیجه آن شکست با نتیجه 3 بر صفر مقابل #زسکا باشد اما با وجود تمام این نواقص در تیم هنوز هم می‌توان امیدوارانه به تیم کوکوشکوف و فصل تازه فنرباغچه نگریست.

 

در قسمت مجله خانه بسکتبال ایران و دسته تایم اوت مطالب بیشتری در مورد بسکتبال جهان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید