از میزبانی ورزش زورخانه‌ای در زمین بسکتبال تا استعفای رئیس هیئت یک استان / آیا نامه‌ها دیر می‌رسند؟

photo ۲۰۲۲ ۰۵ ۲۰ ۱۳ ۱۸ ۴۲

فدراسیون بسکتبال در اقدامی عجیب از مسابقه‌های انتخابی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در سالن بسکتبال آزادی میزبانی کرد.

این اتفاق برای اهالی بسکتبال تعجب‌برانگیز شد آن هم به واسطه‌ی حجم برگزاری اردوهای تیم‌های ملی بسکتبال اما به یک باره شاهد برپایی مسابقه‌های ورزش زورخانه‌ای در سالن آزادی بودیم.
برپایی مسابقه‌های بسکتبال در سالن آزادی در ماههای اخیر گهگاه مورد اعتراض بازیکنان تیم‌ها واقع شده. بود. آنان به سست و سُر شدن زمین بازی معترض بودند حال آنکه به جای مرمت زمین در آستانه برپایی اردوی ملی‌پوشان، میزبانی از سایر ورزش‌ها می‌تواند خطرات ناشی از نابود شدن زمین بسکتبال را بیشتر کند.

photo ۲۰۲۲ ۰۵ ۲۲ ۱۲ ۱۵ ۴۶

همچنین اخبار دیگری از فدراسیون بسکتبال به گوش می‌رسد که قابل تأمل است.
به نوشته کیهان ورزشی؛ یکی از کارمندان فدراسیون بسکتبال که ظاهراً گزینه دبیری فدراسیون است با استفاده شخصی از خودروی جَک فدراسیون که در زمان ریاست محمود مشحون خریداری شده بین تهران و یکی از استان‌های همجوار در تردد است. (نقل به مضمون. سایت خانه بسکتبال ایران این خبر را رد یا تأیید نمی‌کند).

از استان قزوین نیز خبر رسید حمیدرضا خانپور رئیس هیئت بسکتبال این استان از سمت خود استعفا کرد. خانپور پس از دوره 6 ساله ریاست دلیل استعفای خود را بعد مسافت و مشغله فراوان عنوان کرده است.
این در حالی است که فدراسیون بسکتبال هفته گذشته کمیته‌ استان‌ها را با 5 – 4 تن از روسای هیئت‌های استانی برگزید و رئیس هیئت استان قم را دبیر اجرایی آن منصوب کرد.

در پی اخراج کارمندان فدراسیون بسکتبال توسط جواد داوری رئیس این فدراسیون،  ظاهراً هنوز کارها روی روال نیست و برای استان‌ها مشکلات اداری ایجاد کرده است. به گفته برخی رؤسای هیئت‌ها به دلیل تأخیر در نامه‌نگاری توسط دبیرخانه فدراسیون بسکتبال آنها از زمان اردوها دیر مطلع می‌شوند. نمونه‌اش اردوی تیم زیر 16 ساله‌ها که بنا بر گفته برخی استان‌ها نامه مدعوین دیر به دست‌شان رسیده است. ظاهراً دبیرخانه داوری این روزها نیمه وقت کار می‌کند.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  فرهنگ و فلسفه در بسکتبال / قسمت هفتم (پایان فصل اول)

(داوری کارمندان دوره ریاست طباطبایی؛ در فئدراسیون قبلی را اخراج کرد و فقط 4 نفر آنان را در فدراسیون نگه داشت).

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *