باج دادن به تینا / محافظه‌کاری فریده یا ترس النی؟

باج دادن به تینا / محافظه‌کاری فریده یا ترس النی؟

مسیری که تا نیمه‌پایانی کاپ آسیا دسته دو زنان راحت‌تر می‌رفت، بعد از باخت به اندونزی سخت‌تر شد.

غریو شادی دختران ایران از نیمکت تیم ملی بسکتبال به گوش می‌رسید اما هر چقدر ساعت بازی روی اسکوربورد رو به پایان می‌رفت، لرزش صداها بیشتر می‌شد و سپس خاموش ماند.

ما باختیم. جایش مهم نیست که کجا باختیم چون هنوز شانس داریم به نیمه‌پایانی برویم اما شکل باختن‌مان خوب نبود و تا ۴۸ ساعت آینده باید از این حرف‌ها خارج شویم.

تیم ملی در بازی نخست مقابل مالزی در حالی که برتری امتیازی داشت در دقایق پایانی کوارتر چهارم برتری‌اش را از دست داد! تا آستانه باخت رفت اما چند اتفاق و اشتباه حریف منجر به پیروزی دختران ایران شد.

در بازی صبح امروز، ایران در زمان‌هایی از مسابقه پیش افتاد اما کوارتر چهارم بازی را داد و نتیجه را باخت.

همیشه باخت یا برد دلایل زیادی دارد که نمی‌توان به همه‌ی موارد مو به مو پرداخت اما سئوالی که خیلی‌ها از ما می‌پرسند نحوه‌ی بازی گرفتن از تینا عیساییان و نوع بازی تیم ملی بعد از ورود این بازیکن به بازی‌ست.

با تینا چه هدفی دنبال می‌شود؟

بازیکنی که بنا به شرایط سنی (۵۲ ساله)، خوب حرکت نمی‌کند، درست حرکت نمی‌کند و بنا بر تجربیات باشگاهی سال‌های اخیر بازدهی لازم را در کسب نتیجه ندارد، در مرکز زمین بازی حریف همه‌ی توپ‌ها به او می‌رسد و دیگر هیچ. هر جا هم خسته شد از همانجا سه‌امتیازی پرت می‌کند! زمان‌هایی که تینا بازی می‌کند تیم در اختیار اوست نه تینا در اختیار تیم.

تینا عیساییان پرسابقه‌ترین بازیکن ایران در هر دو بخش زنان و مردان است که با این سن و سال و بدنی نامتناسب‌تر از آنچه از بسکتبالیست‌های امروزی سراغ داریم، هنوز بازی می‌کند. بازیکنی در این سن و سال واقعاً اتفاق عجیبی در بسکتبال ایران است. خیلی‌ها معتقدند او همچنان خوب بازی می‌کند و از بسیاری از جوانترها بهتر. حتی روی این نکته تأکید می‌کنند بهتر از تینا نداریم.

فریده هادوی که ۱۵ سال سرمربی تیم ملی بود اما تیم ملی به دلیل پوشش سر شکل رسمی نداشت، مدیر تیم ملی کنونی است با سرمربی یونانی؛ النی کاپوجیانی.
محافظه‌کاری شبیه به باج دادن این دو نفر در طول اردوهای تیم ملی، شرایط را به سود تینا درست کرد. او به اتفاق هادوی در حذف شایسته متشرعی، مربی تیم ملی نقش داشت و سپس گلشید امیدیان خط خورد تا تینا به سلطه‌اش در تیم ملی ادامه بدهد. گلشید آماده و جوانتر و در اختیار تیم.

محافظه‌کاری هادوی و ترس النی، اگر به همین منوال پیش برود ممکن است در تایلند کار دست تیم بدهد.
هر چند معتقدیم عبساییان نباید در این سن و سال بازیکن تیم ملی یا در کانون توجه باشد اما حالا که هست کادر فنی از او درست بازی بگیرد تا تحت اختیار تیم به نتیجه‌گیری تیم کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید