پیروزی میزبانان در شب اول مرحله حذفی بسکتبال اروپا

پیروزی میزبانان در شب اول مرحله حذفی بسکتبال اروپا

دور پلی‌آف (حذفی) بسکتبال یورولیگ از دیشب آغاز شد.

آنادولو ۹۰-۶۳ رئال مادرید

آنادولو با رهبری ارگین_آتامان نشان داد راه پیروزی در مرحله حذفی را خوب بلد است.

دو تیم در نیمه نخست رقابت فوق‌العاده نزدیکی داشتند و پیش‌بینی تیم برنده کار بسیار مشکلی بود اما نیمه دوم باز هم آنادولو بهتر ظاهر شد و با پرتاب‌های دقیق و بازی دفاعی خوب موفق شد اختلاف را بیشتر و در وقت پایانی با مدیریت بازی موفق شود سری مرحله حذفی را یک بر صفر به سود خود تمام کند.

شاگردان پابلو لاسو خیلی زود در این بازی مشغول فکر کردن روی بازی دوم با حریف خود شدند.

✅بهترین بازیکنان
آنادولو
▫️رودریگو بوبوآ
▫️امتیاز: ۱۹
▫️ریباند : ۵

رئال مادرید
▫️تری تامپگینز
▫️امتیاز: ۱۳
▫️ریباند: ۳

میلان ۷۹-۷۸ بایرن مونیخ

بایرن که مهمان این بازی بود شروعی طوفانی داشت و نیمه اول را با درصد بالای پرتاب‌های منطقه‌ای در کنار بازی خوب در زیر حلقه به سود خود به اتمام رساند اما این برتری دوام چندانی نداشت و میلانی که نمی‌خواست در شب میزبانی طعم شکست را بچشد نیمه دوم با پیروزی در دو کوارتر، مسابقه را نزدیک کرد. این تیم به لطف پرتاب لحظات پایانی زک لدی در بازی اول پیروز شد.

بهترین بازیکنان
میلان
▫️زک لدی
▫️امتیاز: ۱۷
▫️ریباند: ۷
▫️پاس گل: ۲

بایرن مونیخ
▫️دنیس سی‌لی
▫️امتیاز: ۲۳
▫️ریباند: ۶
▫️پاس گل: ۲

امشب

زسکا مسکو – فنرباغچه 21:30
بارسلونا – زنیت 23:30 (وقت تهران)

فنرباغچه‌ در حالی مقابل زسکا قرار می‌گیرد که فصل را چندان خوب آغاز نکرد و تغییر در کادر مربیگری و بازیکنان این تیم روند نتیجه گیری را سخت تر کرد.
اما تفکرات ایگور کوکوشکوف وضعیت را برای تیم باسابقه‌ بسکتبال ترکیه بهتر کرد تا این فصل هم حضور در مرحله حذفی را تجربه کنند.

در مقابل زسکا که آخرین قهرمانی این رقابت‌ها را با خود یدک می‌شود از امشب برای دفاع از عنوان خود باید با تمام قدرت ظاهر شود.

خریدهای گران قیمت و البته حفظ ترکیب اصلی نفرات اولویت دیمیتری اتودیس سرمربی زسکا بود هر چند که اواخر فصل عادی روند نتیجه گیری تیم همراه با نوسان بود.

بارسا با ایستادن در جایگاه اول جدول، مقابل تیم هشتم، زنیت قرار می‌گیرد.

روح تازه‌ای با حضور ساروناس یاسی‌کویچوس در کالبد بارسلونا دمیده شد و تغییرات این سرمربی در نفرات تیم کاملا بارسلونا را قدرتمند تر از قبل کرد و رفته رفته بارسا تمام حریفان را مغلوب کرد تا در مرحله حذفی تیم زنیت چندان حریف مشکلی برای رسیدن به جمع چهار تیم برای بارسا نباشد.

عکس از بازی‌های دیشب

 

 

در قسمت مجله خانه بسکتبال ایران و دسته تایم اوت مطالب بیشتری در مورد بسکتبال جهان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید