بسکتبال اروپا /  تفکرات بارسا و زسکا در ادامۀ صدرنشینی  

بسکتبال اروپا /  تفکرات بارسا و زسکا در ادامۀ صدرنشینی  

سایت خانه بسکتبال ایران – محمدحسن واحد: امشب با دو مسابقه، هفته بیست و چهارم یورولیگ بسکتبال آغاز خواهد شد.

23:30 بارسا – آنادولو  

بارسا در حالی میزبان آنادولو ترکیه است که شاگردان «یاسی‌کِویسی‌یوس» برای ثبت هفتمین پیروزی متوالی خود قدم به میدان می‌گذارند و در طرف مقابل خبر بد برای آنادولو غیبت احتمالی ستاره این تیم «شین لارکین» است که به گفته ارگین آتامان سرمربی تیم به علت آسیب دیدگی در آخرین مسابقه لیگ ترکیه وضعیت نامشخصی برای حضور در بازی امشب دارد.

برگ برنده بارسا در بازی امشب کار گروهی و برتری تیمی در موقعیت حمله است که با حضور نیکولا میروتیچ، ستاره بارسا، کار برای آنادولو سخت‌تر نیز می‌شود.

بارسلونا در تمام شاخص‌های آماری، در بین 5 تیم برتر یورولیگ قرار دارد تا با کسب ۱۷ پیروزی و ۶ شکست بی دلیل تیم اول جدول نباشد.

آنادولو هم که این فصل شروع بسیار ضعیفی در مسابقات داشت با روحیه رقابت‌طلبی و سختکوشی که نمادی برای شناخت تیم‌های ارگین آتامان محسوب می‌شود، رفته رفته وضعیت بهتری پیدا کرد و با وجود کسب ۱۲ پیروزی و ۱۰ شکست و ایستادن در جایگاه نهم، همچنان تیمی قابل احترام و حریفی سخت برای مدعیان لیگ است.

بسکتبال اروپا /  تفکرات بارسا و زسکا در ادامۀ صدرنشینی  

23:30 والنسیا –  زسکا  

زسکا به عنوان دومین تیم لیگ با ۱۶ برد و ۷ شکست، امشب میهمان والنسیاست که با رکورد ۱۱ پیروزی و ۱۲ شکست، در رده یازدهم قرار دارد.

زسکا در 5 دیدار قبلی این فصل پرنوسان ظاهر شده و با کسب ۳ پیروزی و ۲ شکست وضعیت خوبی ندارد اما امشب می‌تواند با برتری مقابل والنسیا که در سه مسابقه قبلی هیچ بردی کسب نکرده به روند بدی که پیش گرفته خاتمه دهد.

بازی رفت دو تیم در هفته ششم با برتری زسکا پایان یافت و شاگردان «پونسارنائو» در والنسیا در تلاش‌اند شکست دور رفت را جبران کنند.

نقطه عطف بازی برای والنسیا، مهار «مایک جیمز» فوق ستاره زسکا خواهد بود و اگر «سَن ون روسوم» و «ویوز» بتوانند این پوینت گارد باهوش را مهار کنند می‌توان به برد والنسیا امید داشت اما برای مدافع عنوان قهرمانی یورولیگ کار با مصدومیت میلوتینوف کمی مشکل می‌شود و «دیمیتری ایتودیس» باید امیدوار باشد دو بازیکن نمیکت‌اش یعنی «بولومبوی» و «وویگتمن» خلا نبود میلوتینوف را جبران کنند.

 

 

در قسمت مجله خانه بسکتبال ایران و دسته تایم اوت مطالب بیشتری در مورد بسکتبال جهان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید