یورو بسکت / تفلیس یخ زد / شروع مقتدرانه آلمان در شب احساسی برای نویتزکی

یورو بسکت / تفلیس یخ زد / شروع مقتدرانه آلمان در شب احساسی برای نویتزکی

یورو بسکت از دیروز به میزبانی مشترک چهار کشور آغاز شد. میزبانان این رقابت‌ها 5 شهر کلن، برلین (آلمان)، پراگ (جمهوری چک)، میلان (ایتالیا) و تفلیس (گرجستان) هستند.

دیروز 6 بازی در دو گروه به انجام رسید که در آخرین بازی تیم آلمان مؤفق به شکست دادن فرانسه نایب قهرمان المپیک 2020 شد.

نتایج بازی‌ها:
اسپانیا 114 – بلغارستان 87
بوسنی و هرزگوین 95 – مجارستان 85
ترکیه 72 – مونته‌نگرو 68
اسلوونی 92 – لیتوانی 85
بلژیک 79 – گرجستان 76 (وقت اضافه).
آلمان 76 – فرانسه 63

آلمان یکی از میزبانان این دوره در برابر انتظارات بالا در شب افتتاحیه بازی‌های 2022 مقاومت کرد و در بازی مهم گروه B فرانسه را شکست داد.
یک شب احساسی مقابل 18هزار و 17 تماشاگر با بازنشستگی پیراهن شماره 14 درک نویتزکی توسط فدراسیون بسکتبال آلمان آغاز شد. نویتزکی بازیکن تیم ملی آلمان و باشگاه دالاس موریکس در NBA بود که پیراهن شماره 14 او با حضور رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال در سالن محل برگزاری مسابقه دو تیم آویخته شد.

یورو بسکت / تفلیس یخ زد / شروع مقتدرانه آلمان در شب احساسی برای نویتزکی

آلمان و فرانسه که در گروه سختی با لیتوانی و اسلوونی قرار دارند در روزهای آینده به دیدار این دو تیم می‌روند. آلمان می‌تواند مقابل بوسنی هرزگوین 2 – 0 شود اما فرانسه به دیدار لیتوانی می‌رود که دیشب مقابل یاران لوکا در تیم اسلوونی تن به شکست داد.

بلژیک در دیدار افتتاحیه گرجستان را با پیروزی 79 – 76 در وقت اضافه پشت سر گذاشت. به شیوه واقعی شیر بلژیکی، این یک تلاش گروهی بود زیرا هشت بازیکن بین 6 تا 14 امتیاز کسب کردند. دو تیم به عقب و جلو می‌رفتند تا اینکه جاناتان تابو، کهنه‌کار بلژیک در یوروبسکت، بازی را با یک پرتاب سه امتیازی برای تیمش درآورد و سالن تفلیس با حضور تماشاگران گرجی به یک باره یخ زد!

دفاع از عنوان قهرمانی اسلوونی با پیروزی سخت مقابل لیتوانی همراه شد.

اسلوونی با برتری 92 بر 85 از سد حریفی گذشت که بخش بزرگی از 14 هزار و 465 تماشاگر را تشکیل می‌دادند. لوکا دانچیچ برای استانداردهای بازی خود روند کندی داشت اما با این حال شب را با دبل دبل 14 امتیازی و 10 پاس منجر به گل به پایان رساند و 6 ریباند و 3 توپ‌ربایی به ترکیب اضافه کرد.

کورکماز یک پیروزی هیجان انگیز را برای ترکیه به ارمغان برد زیرا این ترکیه بود که در پیروزی 72 بر 68  مقابل مونته نگرو در بازی اول گروه A به برتری رسید.

در یک بازی نزدیک که 16 بار برتری بین دو تیم تغییر کرد سرنوشت برنده در ثانیه‌های پایانی مشخص شد.

با وجود این بازیکنان و مربیان ترکیه به صراحت گفته‌اند برای رسیدن به اهداف خود در یورو بسکت 2022 به 40 دقیقه دفاع خوب نیاز دارند.

یورو بسکت / تفلیس یخ زد / شروع مقتدرانه آلمان در شب احساسی برای نویتزکی

 

دیدگاهتان را بنویسید