دلیل اصلی لغو مسابقه‌های بسکتبال باشگاههای ایران چه بود؟ / تکلیف حدادی و یخچالی چیست؟

دلیل اصلی لغو مسابقه‌های بسکتبال باشگاههای ایران چه بود؟ / تکلیف حدادی و یخچالی چیست؟

فدراسیون بسکتبال که مدتی است توسط سرپرست اداره می‌شود دیروز تصمیم گرفت برگزاری مسابقه‌های بسکتبال باشگاههای ایران را لغو و به بعد از بازی‌های تیم ملی موکول کند.

در حالی که مرحله دوم رقابت‌های بسکتبال باشگاههای ایران در جریان بود اما فدراسیون بسکتبال اعلام کرد بازی‌ها به دلیل کرونایی شدن بازیکنان تیم‌ها به زمان بعد از بازی‌های تیم ملی بسکتبال موکول شد.

تیم ملی بسکتبال 5 و 8 اسفند در پنجره دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی بسکتبال در تهران میزبان قزاقستان و سوریه است.

فدراسیون بسکتبال با در نظر گرفتن اوضاع کرونایی و در پیش بودن این رقابت‌ها تصمیم به لغو بازی‌ها گرفت. از طرفی ملی‌پوشان بسکتبال را زودتر فراخواند تا آنان را قرنطینه کند.

در خبرها داشتیم بهنام یخچالی در بوندسلیگا آلمان کرونا گرفت. بهنام در پنجره اول برای تیم ملی به میدان رفت و گفته می‌شود به این پنجره هم خواهد رسید. حامد حدادی با توجه به محدودیت‌های لیگ چین و پروتکل‌های کرونایی این کشور، به احتمال زیاد مثل پنجره اول در این مرحله هم غایب خواهد بود. چنانچه هر کدام از سایر بازیکنان تیم ملی کرونا بگیرند کار برای بازی‌های تیم ملی مشکل‌ساز خواهد شد. مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال گفته 13 بهمن اسامی اردونشینان را اعلام خواهد کرد و اردو از شنبه آینده با قرنطینه کردن اردونشینان آغاز می‌شود.

قزاقستان با دو پیروزی و ایران با دو پیروزی در پنجره نخست، 5 اسفند مقابل هم به میدان خواهند رفت. درست است که کلاس بسکتبال ایران بالاتر از این حریف آسیای میانه است اما غفلت روا نیست. از طرفی تیم ملی در زمان شاهین‌طبع به سوریه باخت. کسب تمامی امتیازات در راند اول مرحله انتخابی جام جهانی برای تیم ملی لازم است و راهیابی ایران به جام جهانی 2023 را تسهیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید