یک کاندیدای بسکتبال را به جهنم انتخابات فرستادند / از «وعده بهشت» دیگر کاندیداهای ریاست بنویسید

 یک کاندیدای بسکتبال را به جهنم انتخابات فرستادند / از «وعده بهشت» دیگر کاندیداهای ریاست بنویسید

گفته شد چرا برخی از «رئیس فدراسیون بسکتبال حمایت می‌کنند» اما نگفتند به جای رئیس فدراسیون که نامزد انتخابات است، از کدام کاندیدای ریاست باید حمایت کرد؟ بعد مستندات خود را «مؤافقانش را هم از خود دور کرد» عنوان کردند اما ننوشتند مؤافقان رئیس چه کسانی بودند و چرا بعد از استفاده از همه موقعیت‌های بسکتبال اعم از جام جهانی و المپیک، طی این 4 – 3 ماه قبل از انتخابات از رئیس دور شده‌اند؟
آمار «تعداد مخالفان بر مؤافقانش می‌چربد» واقعاً برای من مشخص نیست چون نه از جامعه آماری نویسنده و نه از نتیجه تحقیق در این مورد خبری ندارم. نویسنده هم مستندات آماری ارائه نکرد تا بر شبهات خودم چیره شوم.
«همان‌ها هم که در دوره قبل در پی رأی جمع کردن برای او بودند، حالا به جبهه مخالفانش پیوستند» حرف درستی است چون یک عده نان به نرخ ثانیه خور که دوران مشحون خوردند و بردند، 4 – 3 ماه قبل از رفتن مشحون به صف مؤافقان طباطبایی پیوستند. 3 سال و نیم در معیت رئیس کنونی بودند و سپس با مشاوره‌های تفرقه‌انداز و سوءظن‌های همیشگی مسبب دور کردن همه شدند و الان هم نزدیک انتخابات میز بازی را عوض کردند. بیچاره کاندیداهایی که دست این افراد هنوز برای‌شان «رو» نشده باشد.
انتقادات زیادی به دوران مدیریت طباطبایی وارد است که یکی از مهمترین آنها بهای بیش از اندازه دادن به مؤافقانی بود که الان مخالف او شده‌اند.
کاش کسانی که حکم حمایت نکردن از رئیس فدراسیون را با محکوم کردن مؤافقان صادر کردند، دلایل منطقی و مستندات خود را برای حمایت از کاندیدای دیگر به جامعه بسکتبال ارائه می‌دادند.
هیچکس نمی‌تواند به خاطر حمایت از کاندیدایی دیگران را که مخالف نظر او هستند سرزنش یا بازخواست کند اما همین حالا در گروه‌های مجازی به برخی افراد حمله می‌کنند که در صورت شکست فلان کاندیدا (رئیس فدراسیون) در انتخابات، شما را به گوشه عزلت می‌فرستیم. (اسکرین شات از پیام یک باشگاهدار موجود است).
چند ماه قبل جریانی علیه چند خبرنگار به راه افتاد که برخی نویسندگان از آن مطلع‌اند و منشأ این جریان را به خوبی می‌شناسند اما ظاهراً ایجاد رعب در اذهان خبرنگاران و هجمه علیه آنان را فراموش کرده‌اند.
به نظر من به جای این پرسش که «حامیان طباطبایی باید صادقانه بگویند در کارنامه او چه دیده‌اند که امروز از او حمایت می‌کنند»؟ باید از این افراد پرسید در وضع موجود باید از کدام کاندیدا حمایت کرد؟ شما به ما راه را نشان بدهید. با فرستادن یک کاندیدا به جهنم انتخابات، از «وعده بهشت» دیگر کاندیداها برای ما بگویید تا جامعه را نسبت به انتخابات آینده بیشتر آگاه کنیم.
کاندیداهایی که دست به بغل در استان‌شان نشسته‌اند با نامزد انتخاباتی که اداره بسکتبال کشور را برعهده دارد و هر روز از جانب افراد مختلف نقد می‌شود خیلی تفاوت دارند. کارهای انجام شده و نشده رئیس فدراسیون در طول سه سال و اندی از ریاست او در بسکتبال جای خود اما در حال حاضر وی نامزد انتخاباتی است و  بنا بر آداب انتخابات باید مساوات را بین کاندیداها رعایت کرد.
الان ننویسید که من دارم از کاندیدای خاصی دفاع می‌کنم اما وقتی می‌نویسید چرا برخی از رئیس فدراسیون حمایت می‌کنند برای من فقط این سئوال به وجود می‌آید از چه کسی باید حمایت کنند؟ لطفاً موضع‌تان را شفاف‌تر بیان کنید.

One thought on “ یک کاندیدای بسکتبال را به جهنم انتخابات فرستادند / از «وعده بهشت» دیگر کاندیداهای ریاست بنویسید

  1. علی رضا میگوید:

    Vaghti injuri moze giri mikonid yani darid az kandidaye khasi hemayat mikonid vagarna chera be khodeton migirid?!
    Ma nadidim kasi az kandidaye digei hemayat kone o chizi neveshte bashe ama naghd be ein raeis hamishe vard bode shoma khodeton ham neveshtid alanam manteghie az dalayel hemayateton benevisid

    • خانه بسکتبال ایران میگوید:

      این برداشت شماست. ما بنا به وظیفه‌ رسانه‌ای که داریم عمل می‌کنیم. برای ما همه کاندیداها محترم هستند و تاکنون نه بر له یا علیه کسی ننوشتیم. بنا بر دیدگاه خودمان در جامعه بسکتبال روی برخی نظریات نقد و حرف داریم که در میان می‌گذاریم تا جامعه بسکتبال از زوایای مختلف در مورد ریاست آینده تصمیم‌ بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید