انتخابات فدراسیون بسکتبال مثل سایر فدراسیون‌ها به سرپرستی می‌رود؟ / صالحیان: برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل داریم

انتخابات فدراسیون بسکتبال مثل سایر فدراسیون‌ها به سرپرستی می‌رود؟ / صالحیان: برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل داریم

باوجود اعلام زمان قبلی انتخابات فدراسیون‌های مختلف، در روز‌های اخیر شائبه‌های زیادی در مورد به تعویق افتادن انتخابات برخی فدراسیون‌ها به گوش می‌رسد، چرا که اهالی و کارشناسان ورزشی معتقدند باتوجه به برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک در روز ۱۷ اسفند ماه، مسئولان در نظر دارند انتخابات ریاست فدراسیون‌هایی از جمله فدراسیون بسکتبال را پس از انتخابات کمیته ملی المپیک و احتمالا بعد از عید نوروز برگزار کنند.

این شایعات زمانی قوت گرفت که انتخابات ریاست فدراسیون ورزش‌های کم بینایان و نابینایان به تعویق افتاد و قرار شد در زمان دیگری برگزار شود. همین لغو انتخابات فدراسیون نابینایان باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها درخصوص تعویق انتخابات دیگر فدراسیون‌ها قوت گیرد. همین دیروز برای فدراسیون شنا که انتخاباتش 20 دی است (یک روز بعد از بسکتبال) سرپرست منصوب شد.

به گزارش میزان اکنون از وزارت ورزش و جوانان انتظار می‌رود باتوجه به تاکید اساسنامه جدید فدراسیون‌ها مبنی بر کوتاه بودن دوره سرپرستی، مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها سر موقع و طبق اعلام قبلی برگزار شود تا مبادا فدراسیون‌های مختلف به خاطر کمی تاخیر و یا سهل‌انگاری بعد‌ها دچار مشکلاتی از جمله محرومیت و تعلیق شوند.

انتخاب نماینده ورزشکاران، مربیان و داوران در کمیسیون‌های مربوطه

در اساسنامه جدید نماینده سه قشر ورزشکاران، مربیان و داوران باید توسط کمیسیون های مربوطه انتخاب شوند. رای گیری در این کمسیون‌ها مدتی پیش انجام و اسامی رای دهندگان فدراسیون بسکتبال مشخص شد.

طبق این برنامه محمد کسایی‌پور، صفاعلی کمالیان، سپیده جعفری و آیلین ملکیان (نماینده مربیان) محمد جمشیدی، آرمان زنگنه، میثم میرزایی، ناهیده اسدی، دلارام وکیلی و نگین رسولی (نماینده ورزشکاران) و محمد رجبی و بهاره سعیدی‌فر (نماینده داوران) در این انتخابات خواهند بود.


نماینده باشگاه‌ها

در اساسنامه جدید نماینده باشگاه‌ها هم افزایش داشته است و برخلاف اساسنامه قبلی توسط فدراسیون انتخاب نخواهند شد و باشگاه‌های لیگ برتری که شامل کمیسیون ماده 5  شوند، حق رای در مجمع دارند. در حال حاضر تنها 12 باشگاه در بخش مردان و زنان ثبت شده در لیگ بسکتبال هستند و می‌توانند در مجمع رای داشته باشند.
سرپرست‌ها می‌توانند رای دهند

در اساسنامه قبلی سرپرست‌های هیات‌های استانی حق رای نداشتند، اما در دوره جدید حق رای خواهند داشت. در حال حاضر هم هیات های مرکزی و خراسان جنوبی با سرپرست اداره می‌شوند و سایر هیات‌ها با رئیس هستند.


انتخاب نواب رئیس، کارشناس خبره، خزانه دار، نماینده استانی و نماینده ورزشکاران در مجمع

در اساسنامه جدید علاوه بر رای گیری برای انتخاب رئیس، برای نواب رئیس، کارشناسان خبره، خزانه دار، نماینده استانی و نماینده باشگاه‌ها هم رای گیری خواهد شد.هر نامزدی تیم خود را هم به اعضای مجمع معرفی خواهد کرد و برای آنها هم رای گیری می‌شود.

افزایش اعضای هیات رئیسه به 11 نفر

طبق اساسنامه پیش رو هیات رئیسه هم به 11 نفر افزایش پیدا کرده که 8 نفر در مجمع انتخاب و 3 نفر دیگر ( یک نفر عضو هیات علمی دانشگاه‌ها، نماینده ورزش دانش آموزی و دبیرکل فدراسیون ) منصوب خواهند شد.

محمدرضا صالحیان، دبیر مجمع انتخاباتی بسکتبال در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: انتخابات طبق همان اعلام قبلی 19 دی ماه برگزار خواهد شد و هنوز اسامی نامزدهای نهایی اعلام نشده است. دعوتنامه‌ها آماده شده و ما آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را داریم.

در حال حاضر رامین طباطبایی ریاست فدراسیون را برعهده دارد. او 23 دی 96 به عنوان رئیس انتخاب شد و برای این انتخابات نیز نامزد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید