معادلات و احتمالاتِ انتخابات بسکتبال

معادلات و احتمالاتِ انتخابات بسکتبال

مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال از 19 دی به 6 بهمن موکول شد با این وجود تا این لحظه (4 بهمن)، احراز صلاحیت نامزدهای ریاست اعلام نشده است.

مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال با گذشت 15 روز از لغو انتخابات و اعلام زمان جدید مجمع، هنوز کاندیداهای نهایی خود را نشناخته است. این در حالی است که وزارت ورزش و جوانان هنوز اسامی نامزدهای نهایی را برای انتخابات روز چهارشنبه (پس فردا) اعلام نکرده است.

تأخیر در زمان احراز و اعلام صلاحیت‌ها توسط وزارت ورزش و جوانان شائبه‌های دیگری را به وجود آورده است از جمله تعویق دوباره مجمع انتخاباتی بسکتبال.

البته وزارت ورزش و جوانان در مورد سایر فدراسیون‌ها نیز چنین عمل کرد.
انتخابات فدراسیون تکواندو روز 15 دی برگزار شد در حالی که احراز صلاحیت‌ها عصر روز 12 دی به نامزدها و اعضای مجمع اعلام شد.

مجمع اسکیت بعد از ظهر 30 دی کاندیداهای نهایی خود را شناخت و 2 بهمن رئیس جدیدش را انتخاب کرد.
همچنین به مجمع فدراسیون نابینایان و کم بینایان 24 ساعت قبل از مجمع انتخاباتی اطلاع داده شد! با توجه به اعلام‌های قبلی باید تا عصر امروز منتظر فهرست نهایی نامزدها توسط وزارت ورزش و جوانان بود.

با این وجود سکوت وزارت ورزش و جوانان (تا این لحظه) شرایط انتخابات فدراسیون بسکتبال را پیچیده‌تر کرد.

روز گذشته شنیده شد حکم دبیری مجمع برای مسئول یکی از کمیته‌های فدراسیون زده شد که در صورت درستی این موضوع باید گفت وزارت ورزش و جوانان در پی برگزاری مجمع است اما دلیل تأخیر در اعلام کاندیداهای نهایی آن هم به فاصله دو روز تا انتخابات مشخص نیست.

در این شرایط یک گمانه‌زنی دیگر به وجود می‌آید و آن تعویق دوباره انتخابات است. تعویقی که بر حواشی بیشتر این ورزش دامن خواهد زد و به مهندسی کردن انتخابات در آینده می‌انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید