تکلیف اعضای دو تابعیتی یا دارای کارت اقامتی کشوری دیگر در انتخابات بسکتبال چیست؟ / انصراف!

تکلیف اعضای دو تابعیتی یا دارای کارت اقامتی کشوری دیگر در انتخابات بسکتبال چیست؟ / انصراف!

افراد دو تابعیتی یا دارای کارت اقامتی کشوری دیگر باید از کمیسیون‌ مربیان در مجمع انتخاباتی فدراسیون‌ها انصراف بدهند.

یک مقام آگاه در وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به پرسش ما که آیا افراد با تابعیت مضاعف یا دارای کارت اقامتی کشوری دیگر می‌توانند با پُر کردن فرم کمیسیون مربیان در انتخابات شرکت کرده و حق رأی داشته باشند، گفت:
بر اساس نص صریح قانون این افراد مجاز به شرکت در مجامع انتخاباتی نیستند.

در روزهای گذشته گفته شد یکی از مربیان در کمیسیون مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال منتسب به دو تابعیتی یا دارای کارت اقامتی کشوری دیگر است اما بعد از پُر کردن فرم کمیسیون مربیان وارد کارزار انتخاباتی شده و از اعضای مجمع است و می‌تواند رأی بدهد.

به گفته این مقام وزارت ورزش و جوانان، در پایان فرم‌های کمیسیون مربیان ذکر شده که افراد باید صحت و سقم موارد مطروحه را تأیید کنند. چنانچه کسی تابعیت مضاعف یا کارت اقامتی کشوری دیگر را داشته باشد بر خلاف قانون انتخابات عمل کرده و باید انصراف بدهد در غیر این صورت قابل پیگیری است.

وی برای رفع هر گونه شائبه در این خصوص به ماده ۶ قانون انتخابات در مورد شرایط عضویت داوطلبان کمیسیون مربیان اشاره کرد که در آن آمده است:
«داشتن تابعیت جمهوری اسلامی و نداشتن تابعیت مضاعف یا کارت اقامتی کشوری دیگر».

حال باید دید آیا واقعاً افرادی با این شرایط فرم کمیسیون مربیان بسکتبال را پُر کرده‌اند یا انتشار این مورد در جامعه بسکتبال در کنار دیگر شایعات و تب و تاب انتخاباتی فدراسیون قرار می‌گیرد.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  دلیل اصلی لغو مسابقه‌های بسکتبال باشگاههای ایران چه بود؟ / تکلیف حدادی و یخچالی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.