انتخابات بسکتبال و سوابق نامزدهای ریاست / خانه‌ای روی آب – 6  

انتخابات بسکتبال و سوابق نامزدهای ریاست / خانه‌ای روی آب – 6  

12 نفر در مجمع انتخابی ریاست فدراسیون بسکتبال نامنویسی کرده‌اند. حدود 120 روز برای احراز صلاحیت‌ها زمان کمی نیست اما چون برای 10 فدراسیون که مجمع انتخابی هر کدام در بازه 12 – 10 روزه است، نباید از مراجع ذی صلاح  زیاد خرده گرفت. همچنین این دوره برای نخستین بار باید اعضای هیئت رئیسه، کارشناس خبره و … تأیید صلاحیت شوند که با توجه به تعداد این افراد، پروسه‌ی تأیید صلاحیت‌ها زمان‌بر است.

در روزهای گذشته برخی کاندیداهای ریاست فدراسیون بسکتبال خط و جهت خود را تعیین کردند. افرادی که خود را در قواره مدیریت یک رشته المپیکی دیده‌اند گام به جلو گذاشته‌اند. طبق فضای انتخاباتی، حرف و شایعات هم بسیار است. صحبت از رد صلاحیت‌ کاندیداها تا حمایت و ائتلاف برخی از آنان شنیده می‌شود. به برخی دیگر هم به اصطلاح گفته می‌شود «کاندیدای پوششی».

با اینکه هنوز احراز صلاحیت‌ها نیامده اما دیروز شنیده شد 6 نفر از بین 12 نامزد بسکتبال در مجمع انتخابی روز 19 دی حاضر می‌شوند تا از برنامه‌های خود دفاع کنند.

ما کاری به احراز صلاحیت‌ها نداریم به همین دلیل هر 12 نفر را معرفی می‌کنیم. اسامی هیچ ترتیبی ندارد.

حمید گرامیان
رئیس سابق هیئت بسکتبال استان سمنان و مسئول سابق کمیته استان‌های فدراسیون بسکتبال یکی از کاندیداهاست. سرپرستی تیم جوانان ایران در کارنامه اوست.

پوران عباسی
زنان در انتخابات امسال نقش پررنگی دارند. پوران عباسی مدیر و سرمربی تیم بسکتبال بانوان آسمان سترگ سپهرداد است که سابقه هدایت تیم جوانان ایران را در کارنامه دارد. عباسی با تیم کوشاسپهر در لیگ ایران قهرمان شد.

رامین احمدی‌طباطبایی
رئیس کنونی فدراسیون بسکتبال دهه 60 برای تیم بسکتبال جوانان ایران در آسیا به میدان رفت. قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و مدیرکل دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان بوده است. وی در دوره قبلی انتخابات با ۲۳ رای از ۴۱ رای پیروز انتخابات شد. وی همچنین عضو  کمیسیون پزشکی فیباست. طباطبایی دارای مدرک دکترای پزشکی است.

امید ولیدی‌پاک 
از بازیکنان و مربیان با سابقه بسکتبال است که سابقه هدایت تیم‌های کردستان را در کارنامه دارد. ولیدی‌پاک از ملی‌پوشان بسکتبال در دهه 70 بود.

جواد داوری
از ملی‌پوشان سابق بسکتبال که سابقه قهرمانی در آسیا دارد. رییس کنونی هیئت بسکتبال استان اصفهان است و بازیکن باشگاههای ذوب آهن، فولادماهان، شیمیدر و … بود. همچنین در باشگاههای آسیا سابقه قهرمانی دارد.  داوری دوره قبل نیز (4 سال پیش) کاندیدای ریاست بود.

حمید عباسی
وی مدیرعامل  موسسه فرهنگی، ورزشی و رفاهی پیام وابسته به وزارت ارتباطات بوده است.

سعید روحانی
از مربیان بسکتبال قم که سابقه بازی در تیم‌های همین شهر و تیم‌های تهرانی را در کارنامه دارد. روحانی مربیگری در لیگ برتر را نیز تجربه کرده است.

محمدرضا ترک‌زاده
از داوران بسکتبال بوده و در حال حاضر به عنوان ناظر در بسکتبال باشگاههای ایران حاضر است.

شبنم کلاهی 
دبیر فدراسیون بسکتبال با ریاست طباطبایی بود. کلاهی دارای مدرک دکترای تربیت بدنی در رشته مدیریت ورزشی است. ملی‌پوش سابق، رئیس هیئت بسکتبال تهران و سرپرست تیم ملی بسکتبال زنان در سال‌های گذشته.

شاپور یاوری
عضو هیئت رییسه فدراسیون بسکتبال به ریاست طباطبایی و مدیر عاملی باشگاه پتروشیمی بندرامام از مهمترین سوابق یاوری در بسکتبال است.

افسانه حسن‌نایبی 
بازیکن دهه 60 و مربی مطرح استان قزوین در سال‌های بعد. سرمربی تیم سه نفره در بازی‌های داخل سالن ترکمنستان. سابقه سال‌ها مربیگری در تیم‌های ملی بانوان را در کارنامه دارد. مسئولیت‌های مختلف در ورزش قزوین از جمله معاونت ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان را بر عهده داشته است.

کرم احمدیان
ملی‌پوش بسکتبال که در یک دوره کاپیتان تیم ملی شد. احمدیان رئیس هیئت بسکتبال استان کرمانشاه است و در تیم‌های کرمانشاه مربیگری کرد…

پایان قسمت ششم

مجموعه این مباحث را هر روز در سایت خانه بسکتبال ایران دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید