موج جدید بلاتکلیفی در فدراسیون‌های ورزشی / سجادی زیر حرفش زد

موج جدید بلاتکلیفی در فدراسیون‌های ورزشی / سجادی زیر حرفش زد

سایت خانه بسکتبال ایران – انتخابات فدراسیون‌های ورزشی و انتخابات کمیته ملی المپیک در راه است اما با توجه به تعلل بیش از حد وزارت ورزش و جوانان در برپایی انتخابات فدراسیون‌ها به نظر می‌رسد انتخابات 10 فدراسیون ورزشی و در پی آن احتمال به تعویق افتادن انتخابات کمیته ملی المپیک می‌رود.

فدراسیون‌های ورزشی حدود سه ماه پیش به مهلت نامنویسی از نامزدهای ریاست پایان دادند اما بعد از گذشت این مدت هنوز تأیید صلاحیت نامزدها نیامده است!

بر اساس آیین‌نامه، دبیر مجمع 20 روز قبل از برگزاری انتخابات باید اعضای مجمع را دعوت کند. این در حالی است که در مورد برخی فدراسیون‌ها شنیده می‌شود دعوتنامه‌ها ارسال شده است اما باز هم سئوال اینجاست که آیا روال قانونی مربوط به 10 فدراسیون ورزشی طی شده است؟  چرا وزارت ورزش و جوانان تکلیف 10 فدراسیون ورزشی را که باید از 11 تا 22 دی انتخابات برگزار کنند، روشن نمی‌کند؟

آیا سجادی هم تسلیم اداره سرپرستی فدراسیون‌ها می‌شود و قانون انتخابات را دور می‌زند؟ وزیری که یکی از شعارهایش برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها در موعد مقرر بود.

تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی ۱۰ فدراسیون ورزشی شامل فدراسیون‌های ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان، کوهنوردی، ورزش دانش‌آموزی، کبدی، تکواندو، بوکس، بسکتبال، شنا، تیراندازی و اسکیت مشخص نیست.

پشت پرده ورزش پیش از انتخابات کمیته ملی المپیک چه خبر است و چه تصمیماتی در حال شکل‌گیری است؟

آیا دوره وزارت حمید سجادی هم بسان دوره‌های قبلی، زمان قدرت نمایی وزیر برای جولان دادن در کمیته ملی المپیک و گرفتن صندلی ریاست این کمیته است؟
نظیر این تصمیم‌گیری‌های پشت پرده تاکنون بارها تکرار شده و در این میان فقط ورزش صدمه دیده است و فدراسیون‌های ورزشی بلاتکلیف که مشکلات آن دامن ورزش را گرفته است و بس.

دیدگاهتان را بنویسید