تردیدهای بسیار مجمع بسکتبال در انتخاب نامزد نهایی / دولت نباید سیاست چماق را اعمال كند

تردیدهای بسیار مجمع بسکتبال در انتخاب نامزد نهایی / دولت نباید سیاست چماق را اعمال كند

 

اين طور که پیداست مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بسکتبال در آستانه برگزاری این انتخابات هنوز روی هیچ یک از کاندیداهای نهایی به جمع بندی نرسیده است.

با وجود اعلام برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال در روز نهم اسفند اما صحبت‌هایی که این روزها شنیده شده است مبنی بر به جمع بندی نرسیدن اعضای مجمع برای انتخاب رئیس فدراسیون در دوره 4 سال آینده است.

حساسیت مجمع به ویژه تعدادی از رؤسای هیئت‌های استانی در این مقطع را باید به فال نیک گرفت زیرا نسبت به آینده این ورزش نگرانند.

روز گذشته شنیده شد برخی اعضای مجمع می‌خواهند برای انتخاب نامزد ریاست فدراسیون نشست مشورتی داشته باشند. این کار با وجود ایرادهای اساسی من در خصوص اساسنامه انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، به نظر من یک کار خوب جمعی در حرکتی دمکراتیک است اما از سویی با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد.

برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این بود که این یک نشست براندازانه یا به منظور لغو انتخابات 9 اسفند است که سرپرست فدراسیون بسکتبال را هم به اشتباه انداخت.

وی در گفت و گو با یکی از رسانه‌ها، عزم وزارت ورزش و جوانان را برای برگزاری انتخابات ارجح شمرد و نشست هم‌اندیشی در خارج از فدراسیون را بلامانع دانست اما گفت:
« درکل به نظر من برگزاری چنین جلسه‌ای قبل از انتخابات درست نیست».

مجمع برای انتخابی که قرار است بکند ارزش قائل است. برای مجمع بسکتبال مهم است که چه کسی سکاندار امور بسکتبال در 4 سال آینده باشد بنابراین آرای مجمع در وهله اول اهمیت قرار دارد نه عزم وزارت ورزش و جوانان. برای انتخاب رئیس آینده باید توسط اعضای مجمع هم‌اندیشی صورت بگیرد. مشارکت فعالانه‌ی جمعیت رأی دهنده برای سیستم، خیلی هم خوب و نتیجه بخش است.

سرپرست فدراسیون در همین گفت و گو اعمال نفوذ و قدرت دولت در انتخابات مجمع را نیز با جملات تهدیدآمیز خودش تأیید می‌کند:
« اصلاً ایشان (سرپرست امور استان‌ها) با هماهنگی چه کسی می‌خواهد چنین کاری را انجام دهد»؟

از اینکه انتخابات سر وقت برگزار شود ما هم استقبال می‌کنیم اما از اینکه دولت انتظار داشته باشد مجمع بدون تفکر عمل کند یا بخواهد در بسکتبال سیاست چماق را پیشه کند و به مجمع بگوید فکر نکرده یکی را انتخاب کند؛ هرگز.

نمی‌دانم این نشست برگزار شد یا قرار است برگزار شود اما همین که مجمع سه روز قبل از انتخابات همچنان ترديدهاى بسيار دارد و به جمع‌بندی نهایی در خصوص کاندیدای نهایی نرسیده، خود گویای خیلی چیزهاست.

افشین رضاپور

دیدگاهتان را بنویسید