ابتسام خِرسان مربی بسکتبال خوزستانی

ابتسام خِرسان مربی بسکتبال خوزستانی

سایت خانه بسکتبال ایران؛ ابتسام خِرسان مربی خوزستانی، 23 سال است که زندگی بسکتبالی را در قسمت‌های مختلف تجربه کرده است. به عنوان بازیکن، داور، مربی و مسئول.

-خانم خِرسان از چند سالگی وارد بسکتبال شدید؟

  • از 10 سالگی و زیر نظر خانم‌ها ادهمی و حمادی.

-بازیکن بودید، حالا مربی و داور. بیشتر دوست دارید در چه زمینه‌ای فعالیت کنید؟

  • من با گذراندن دوره‌های مربیگری زیرنظر استادان محترم به ارتقاء دانش بسکتبال علاقه‌مندم. من خودم را شاگرد استاد وحید ابوالحسنی می‌دانم و به نظرم پدر بسکتبال نوین ایران بوده و چهره‌ای بین‌المللی در امر آموزش هستند.

ابتسام خِرسان مربی بسکتبال خوزستانی

-چه مسئولیت‌هایى در بسکتبال خوزستان داشتید؟

  • رئیس انجمن بسکتبال دانشگاه پیام نور خوزستان و اهواز بودم. مسئولیت کمیته بسکتبال سه نفره را برعهده داشتم. به عنوان مربی درجه یک فدراسیون بسکتبال در رده‌ی پایه و مربیگری در آموزش و پرورش مشغول هستم و هدایت تیم بزرگسالان باشگاه پیشتازان اهواز را برعهده دارم.

-تاکنون لیگ‌های بسکتبال را تجربه کرده‌اید؟

  • بله در لیگ‌های مختلف کنار تیم‌های متعددی بازی کرده‌ام.

از جمله تیم‌های نفت آبادان، نفت مسجد سلیمان، سپنتای تهران، باژوند بوشهر، شهرداری سنندج، حفاری اهواز، پیشتازان اهواز، نظام مهندسی ساختمان خوزستان و….

-مربیگری؟

  • در بخش مربیگری؛ مربی تیم‌های نفت اهواز، نظام مهندسی ساختمان خوزستان، دانشگاه پیام نور، دانشگاه چمران و دانشگاه آزاد بودم و هم‌اینک تیم پیشتازان. برای تیم‌های منتخب استان خوزستان در المپیاد‌های نونهالان و نوجوانان ایران مربیگری کردم. در سال‌های 97 و 98 جزو 5 – 4 تیم المپیاد کشور بودیم.

-با تجربیات بازیکنی و مربیگری، اوضاع بسکتبال دختران خوزستان را چطور می‌بینید؟

  • در استان خوزستان استعدادهای نهفته زیادی هست که در چند سال اخیر استعدادیابی در استان انجام نشد و درحال حاضر با روی کار آمدن هیئت جدید، کرونا باعث محدود شدن فعالیت‌ها واستعدادیابی شده است.

-چه دلایلی باعث شد بسکتبال دختران خوزستان رشد لازم را نداشته باشد؟

  • دانش مربیگری به روز نشده و حامی مالی نداریم. خوشبختانه ریاست جدید هیئت بسکتبال آقای پیرعباسی درشروع به کار خود، از بانوان به خوبی حمایت کردند اما کرونا برنامه‌های دختران استان را به‌هم ریخت.

 

ابتسام خِرسان مربی بسکتبال خوزستانی

صحبت پایانی؟

  • از رئیس و نایب رئیس هیئت استان خانم حیدری تقاضا دارم با برنامه ریزی در کلاس‌های ارتقاء، باعث پیشرفت دانش مربیان شوند. بسکتبال دختران خوزستان استعدادهای فراوان دارد که در صورت داشتن حامی مالی، توانمندی‌های خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید