ادامه آشفتگی در بسکتبال و سکوت رییس فدراسیون / آقای داوری شما وسط لیگ آمدی

ادامه آشفتگی در بسکتبال و سکوت رییس فدراسیون / آقای داوری شما وسط لیگ آمدی

اوضاع بسکتبال بعد از انتخابات ریاست فدراسیون تغییری نکرده و حاشیه‌های بازی‌های باشگاهها ادامه دارد.

بعد از انتخاب جواد داوری به عنوان رییس فدراسیون بسکتبال به نظر می‌رسید اوضاع آشفته بسکتبال در ماههای گذشته خاتمه یابد اما طی یک هفته گذشته رفتارهایی از برخی تیم‌ها سر زد که ادامه آشفتگی در بسکتبال را نشان داد.

بازی تیم‌های مهرام – خانه بسکتبال خوزستان، مس کرمان – آویژه صنعت پارسا مشهد و شیمیدر – نظم‌آوران سیرجان هر کدام حاشیه‌هایی داشت که منجر به اعتراض تیم‌ها شد.

مجتبی پیرعباسی رئیس هیئت بسکتبال خوزستان صبح امروز در گفت و گو با مهر بعد از اشاره به حواشی بازی تیم خوزستانی با مهرام خطاب به جواد داوری گفت:
«آدم‌های اطراف او زیاد هستند که با حضورشان موضع گیری‌ها و جهت‌گیری‌ها مشخص می‌شود. امیدوارم رئیس فدراسیون بسکتبال با حضور این افراد عملکردی خوب داشته باشد اما احساس من این است که او به مشکل می‌خورد».

فرهاد زحمتکش سرپرست کمیته داوران و مسابقات فدراسیون قبلی که امروز جای خود را به فریدون سلیمیان داد بعد از چیدمان داوران بازی شیمیدر – نظم‌آوران به شدت از سوی شیمیدر مورد انتقاد قرار گرفت. آنان به محمد رجبی یکی از داوران دیدار معترض بودند. اعتراض آنان به برخورد لفظی جعفریان با زحمتکش انجامید اما وی از تصمیم خود دفاع کرد. به گفته زحمتکش گزارش اتفاقات این بازی به دفتر رییس فدراسیون ارسال شد.

همچنین در دیدار مس کرمان و آویژه صنعت پارسا مشهد شاهد حوادثی بودیم.

جواد داوری که 9 اسفند در انتخابات برنده شد باید بداند وسط لیگ، زمانی که بازی‌ها در اوج حساسیت است روی صندلی ریاست نشست. معیار او بازی‌های حساس باقی‌مانده باشد نه زمان حضورش در فدراسیون. این امر باعث می‌شود از روز اول مسائل لیگ را با دقت بررسی کند و اجازه ندهد دامنه اعتراضات گسترده‌تر شود چون ادامه‌ی این روند، بازی‌های حساس باقی‌مانده را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. بنابراین باید عکس‌العمل رئیس فدراسیون را در همین ابتدای کار با توجه به حساسیت امتیازگیری تیم‌ها و در پیش بودن پلی‌آف ارزیابی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید