واکنش‌ها به داوری در بسکتبال ایران / نام بزرگان را خدشه‌دار کردند

واکنش‌ها به داوری در بسکتبال ایران / نام بزرگان را خدشه‌دار کردند

بعد از نامۀ یکی از داوران بسکتبال که روی سایت خانه بسکتبال ایران مشاهده کردید، یکی دیگر از داوران قدیمی و کارکشتۀ بسکتبال ایران برای ما نامه نوشت.

وی با تأیید مطالب نامۀ قبلی، مسائل دیگری را در خصوص داوری بسکتبال ایران برشمرد.

متن این نامه به این شرح است:

«با درود… متن زیبا وکاملاً حقیقی دربارۀ کمیته داوران رو خوندم و خیلی خوشحال شدم که بالأخره گفته‌هایی که سال‌هاست می‌گفتیم رو منتشر کردید.

این آقای خوش رفتار! که یهو همه چی رو با دروغ و نیرنگ به دست گرفت،  اصلاً بسکتبالیست نبوده و دوره داوری رو هم با کمک دوستانش طی کرد. اگر یکی از هم کیش خود او نبود و دست او نگرفته بود و کمکش نمی‌کرد، اصلاً ردی از او در بسکتبال نمی‌ماند. تازه به هم کیش خودش هم رحم نکرد، بماند.

این شخص پشت همه پیشکسوتان داوری بسکتبال را خالی کرد تا به سمت برسه.

آش انقدر شور شد که صدای رییس فدراسیون هم دراومده و شاکی است که این همه کارت داوری چه جوری صادر شده؟

آبروی همه بزرگان داوری بسکتبال درخطر است و همه متعجب شده‌اند این شخص از چه طریقی با کنار زدن پیشکسوتان، همچنان در داوری‌ها دخالت می‌کند.

چرا نهادهای نظارتی تحقیق نمی‌کنند تا ببینند در چند سال گذشته کلاس‌های داوری به چه صورت برگزار شده و چه کسانی با کادو و … کارت داوری گرفتند؟

خنده‌دارتر اینکه هیئت بسکتبال استان و کمیته داوران استان از تشکیل این کلاس بی خبر بودند! یا رییس کمیته داوران استان اظهار می‌کرد اشخاص شرکت کننده در کلاس در خود استان بکار گرفته نمی‌شدند!

داوری در بسکتبال ایران با نام استادان بزرگ و انسان‌های شایسته چون؛

حسن نیکو، ابراهیم نعمتی، هاشم مصباحی، حسن ذوالفقاری، حسن نوربخش، فخرالدین حمزه‌علیپور، مهدی مکری، عباس مقدس‌زاده و بسیاری از استادان دیگر و چهره‌های با دانش مثل نصرت‌الله جعفریان، هروس آوانسیان و بسیاری از جوانان صاحب‌نام و با ایده داوری، عجین شده و حیف است امروز با افراد بی دانش و باندباز، خدشه‌دار شود.

با سپاس از سایت خانه بسکتبال ایران که صدای داوران را به گوش همه می‌رساند».

صفحه قوانین و داوری بسکتبال

دیدگاهتان را بنویسید