علاقه عجیب شاهین‌طبع به بازیکنان دو رگه، از تیم‌های باشگاهی تا ملی بسکتبال

علاقه عجیب شاهین‌طبع به بازیکنان دو رگه، از تیم‌های باشگاهی تا ملی بسکتبال

سایت خانه بسکتبال ایران؛ به نقل از فارس : طی سال‌های مربیگری خود در رده ملی و باشگاهی علاقه عجیبی به استفاده از بازیکنان دو رگه داشته است.

شاهین طبع، از سه بازیکن برای حضور در اردو و مسابقات تدارکاتی دعوت کرده است که دو نفر از آنها یعنی مایک رستم پور و آرون گرامی پور در پنجره آخر انتخابی کاپ آسیا بازی کردند که عملکرد ضعیف شان به خصوص گرامی پور مورد انتقاد کارشناسان بود.

پویان جلال پور دو رگه جدید هم که در تمرینات حضور داشت، فعلا راهی به ترکیب پیدا نکرده است.

علاقه شاهین‌طبع به استفاده از بازیکنان دو رگه به تیم ملی ختم نمی‌شود و او در رده باشگاهی هم ید طولايی در استفاده از چنین بازیکنانی دارد که هیچ گاه کیفیت شان از بازیکنانی که در ایران پرورش یافته‌اند، نبوده است.

او تقریبا همه نفرات دو رگه‌ای که تاکنون به ایران آمده‌اند را در رده باشگاهی در تیم‌های خود به خدمت گرفته و با آنها کار کرده است. از بنی کوچویی در صبامهر، یونس لاله زاده و نوید نیکتاش در پتروشیمی بندرامام و مایک رستم‌پور در شهرداری گرگان.

بحث این نیست که بازیکنان دو رگه حق حضور در تیم ملی را ندارند، چون آنها طبق قانون ایرانی هستند و این حق را دارند که یک کشور را برای بازی انتخاب کنند و بلکه همه چیز به کیفیت آنها بستگی دارد که در این بیش از یک دهه چیزی از خود نشان نداده‌اند و همان طور که قبلا گفته شده بیشتر نفع برده‌اند تا اینکه بخواهند نفعی به بسکتبال ایران برسانند.

نکته جالب توجه در مورد این بازیکنان اینکه آنها پس از مدتی بازی در لیگ‌های ایران از صحنه محو می‌شوند و دیگر خبری از وضعیت شان وجود ندارد، طوری که انگار در بسکتبال حضور نداشته‌اند.

نوید نیکتاش که یکی از بازیکنان مورد علاقه شاهین طبع بود و به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از ضعیف ترین دو رگه‌های وارد شده به بسکتبال ایران محسوب می‌شد، پس از مدتی بازی در پتروشیمی و تیم ملی به یک باره نیست شد و گویی کل بسکتبال او تنها به حضور در ایران و و مهران شاهین طبع! ختم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید