ارابه‌رانان شکست بسکتبال

ارابه‌رانان شکست بسکتبال

کیومرث هاشمی الان باید دست به تغییرات بزند
داوری فقط استعفا

تیم ملی بسکتبال باخت. یعنی باز هم باخت. مثل کاپ آسیا. مثل جام جهانی که آنجا «بردن» سخت بود اما این تیم ملی با اندیشه‌های پوسیده‌ی حامیان مزخرفات «تغییر نسل»، مستحق یک برد مقابل ساحل عاج بود که آنجا هم در ۷ ثانیه، جای برد با باخت عوض شد. مثل کاپ آسیای دسته‌ی دو زنان. مثل نوحوانان پسر و دختر (دو دوره)، مثل ۳×۳ بازی‌های آسیایی و … تا امروز شکست مقابل فیلیپین و حذف از بازی‌های آسیایی.

پس از ۲۰۰۶ که برنز گرفتیم، ۲۰۱۰ برنز، ۲۰۱۴ نقره و ۲۰۱۸ نقره، امروز پشت دیوار کوتاه فیلیپین ماندیم. حتی به ۴ تیم برتر این دوره نرسیدیم که کیفیتی پایین‌تر از کاپ آسیا و پنجره‌های جام جهانی دارد. تیم‌ها از جمله همین فیلیپین بدون جردن کلارکسون بازی کرد. ژاپن با تیم دوم. ما هم دو غابب داشتیم با کلی تصمیمات غلط و آدم‌های غلط در بازی‌های قبلی که جریان ناکامی‌های بسکتبال ایران را در بازی‌های آسیایی جلو انداخت.

بسکتبال از ۹ اسفند ۱۴۰۰ با انتخاب جواد داوری در رأس فدراسیون از این تلخ‌کامی و ناکامی‌ها بسیار داشت. مقصر اصلی این اتفاقات جواد داوری است که ابتدا افرادی مثل میثم علیپور را وارد فدراسیون کرد که بیرون از فدراسیون هیچ سابقه‌ی روشنی نداشتند و داخل فدراسیون هم می‌بینیم که چه بلایی سر بسکتبال آوردند.

یکی دیگر از این چهره‌ها مهرداد بهلولی پزشک و جراحی است که از زمان انتخاب جواد در تصمیمات فدراسیون نقش دارد مثل آوردن هاکان دمیر از ترکیه. دوستان بهلولی در کشور همسایه سفارش هاکان را کرده بودند. درست مثل خودِ بهلولی که قبل از انتخابات ۹ اسفند سفارش جواد را به مجمع می‌کرد!

بالاترین رده‌ی اجرایی حامی جواد داوری همشهری وزارت نشین او، پولاذگر معاون وزیر ورزش و جوانان است که متهم ردیف اول افتضاحات بسکتبال است. حمایت‌های او و ایضاً چند چهره‌ی سیاسی – مذهبی اصفهان از یک جوان بی تجربه که سرنوشت بسکتبال با تاریخ ۱۰۰ ساله‌اش را به او سپردند، در ثبت این افتضاحات بی‌تأثیر نیست.

بسکتبال با این انتصابات و انتخابات مسأله‌دار روز خوش به خود ندید. ارابه‌رانان شکست بسکتبال با سرعت در پیِ منافع شخصی خود می‌تازند و با دور دادن به کوتوله‌ها هر روز بر تعداد ناکامی‌های این ورزش می‌افزایند. متأسفانه حمید سجادی وزیر ورزش ضعیف پیشین کاری نکرد اما کیومرث هاشمی وزیر جدید هم نباید دست روی دست بگذارد. کار این بسکتبال از نظارت گذشته است فقط باید درصدد ایجاد تغییرات گسترده بود. جواد داوری استعفا دهد کمک به بسکتبال کرده است.

گاهی خدمت در رفتن است جواد جان.

دیدگاهتان را بنویسید