حضور مربی اهل جم در کلینیک بین‌المللی بسکتبال اسلوونی / چاله‌چاله: دوست دارم تجربیات مربیان اروپا را به جوانان انتقال دهم

زبرگ چاله چاله 59390

اهل شهرستان جم است اما اصالتی کرمانشاهی دارد. از سال‌های گذشته تا امروز فرصت کلاس‌ها و کلینیک‌های مربیگری را با حضور استادان خارجی از دست نداده است. از درک بائرمن سرمربی اسبق تیم ملی بسکتبال گرفته تا نناد ترونیچ صربستانی که یکی از بهترین مدرسان بسکتبال دنیاست.

photo ۲۰۲۲ ۰۹ ۱۳ ۰۷ ۵۲ ۳۳

مریم چاله‌چاله مربی بسکتبال به تازگی یکی از حاضران به صورت آنلاین در کلینیک بین‌المللی بسکتبال اسلوونی بود. این کلینیک به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد و در آن چند تن از بهترین مربیان و مدرسان بسکتبال اروپا در جهان تدریس کردند.

چاله‌چاله مربی تیم بسكتبال گاز فجر جم با مغتنم شمردن این فرصت پای تدریس این استادان نشست.

وی گفت:
«از طریق سایت فیبا و mr basketball آقای محمد رحیمی، در جریان برگزاری اين كلينيك قرار گرفتم و توانستم در این دوره ثبت نام کنم . این دوره امسال با حضور 5  نفر از برترين مدرسان دنيا در روزهای ٥ و٦ شهريور در اسلوونی برگزار شد و موفق به کسب گواهی این دوره شدم».

4444444 59393

مربی گاز فجر جم ادامه داد:
«من معتقدم با کمی برنامه‌ریزی بسیار ساده به اندازه کافی وقت برای ترقی در زمینه‌های مختلف بسکتبال وجود دارد. شعار نیست، واقعیت دارد. ساده نیست ولی امکان دارد. کلینیک مربیگری اسلوونی به من یادآوری کرد با برنامه‌ریزی تمرینی می‌توانم پیشرفت بیشتری کنم. با جمعی از مربیان شناخته شده بسکتبال اروپا از سطحی که هست فراتر رفته و شناخت صحیحی از الزامات آموزش به دست آوردم که موجب بهبود روند آموزش در تمرینات خودم می‌شود».

چاله‌چاله با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه کلینیک‌ها در طول سال و حضور مربیان در آن گفت:

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  تیم‌های بسکتبال سه نفره ایران در خطر حذف از مسابقه‌های انتخابی کاپ جهانی

«در این کلاس‌ها تشخیص اصول بنیادین حمله و دفاع و کار با جوانان و تمریناتی که در آینده با تیم خود انجام می‌دهم، دستاوردهایی بسیار امیدبخش است. آموزش اصول و مبانی مربیگری زیر نظر این مربیان به قدری برای من لذتبخش بود که هر لحظه در کلاس‌های متعدد شاهد نحوه آموزش چشمگیر مهارت‌ها و عملکرد در بازی بودم. چنین دوره‌هایی برای مربیان ما ضروری است و چنانچه در طول سال در کشور خودمان با حضور استادان بسکتبال جهان برگزار شود کیفیت کار آموزشی بسکتبال بالاتر می‌رود».

photo ۲۰۲۲ ۰۹ ۱۳ ۰۷ ۵۸ ۳۸

چاله‌چاله مدرسان در این دوره را برای ما معرفی کرد:

Loannis Sfairopoulos

Dusko Lvanovic

Neven Spahija

George Dikeoulakos

Erdem Can

photo ۲۰۲۲ ۰۹ ۱۳ ۰۷ ۵۱ ۴۳

وی گفت برای شرکت در کلینیک‌های بعدی در اروپا آمادگی دارد چون در کنار تمرین؛ از کار انتقال آموزش به جوانان لذت می‌برد و دوست دارد تجربیات و آموزه‌های مربیان بزرگ دنیا را به جوانان انتقال دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *