خوشامدگویی گرم بوندس‌لیگا به بسکتبالیست ایرانی

بهنام يخچالى

یخچالی به چه تیمی رفت؟

سایت خانه بسکتبال ایران؛ بهنام یخچالی فصل آینده برای تیم Mitteldeutscher در بوندس‌لیگا بازی می‌کند؛ سرمربی تیم گفته خیلی خوب است که یک بازیکن المپیکی به تیمش اضافه می‌شود.

یخچالی فصل پیش هم در لیگ ProAبازیکن تیم روستوک بود. روستوک نتوانست به لیگ بالاتر صعود کند اما بازی‌های درخشان یخچالی او را به بوندس‌لیگای یک رساند.

یخچالی از مرداد سال 1398لژیونر شد. مقصد اول او لیگ چین بود. گارد راس تیم ملی به تیم نانجینگ رفت و یک فصل بعد بازیکن تیم روستوک شد…

در پایان فصل هم هواداران روستوک او را به‌عنوان بهترین بازیکن تیم انتخاب کردند.

روزهای اول خرداد بهنام یخچالی قراردادش را برای 2 سال با روستوک تمدید کرد اما بندی در قراردادش اجازه می‌داد که اگر پیشنهاد خوبی داشت، از تیم جدا شود. دیروز خبر رسید که قرار است یخچالی برای تیم جدیدی بازی کند.

چند ساعت بعد از انتشار این خبر صفحه اینستاگرام باشگاه Mitteldeutscher عکسی از یخچالی به اشتراک گذاشت و به او خوشامد گفت. زیر این عکس نوشته شده است:

خوشامدگویی گرم بوندس‌لیگا به بسکتبالیست ایرانی
«یکی از بازیکنان برجسته فصل قبل Pro A در فصل آینده پیراهن تیم ما را به تن می‌کند. این بازیکن 25 ساله هم‌اکنون با تیم ملی کشورش برای بازی‌های المپیک توکیو و جام ملت‌های آسیا آماده می‌شود».

ایگور جوویچ، سرمربی تیم جدید یخچالی است. او استقبال گرمی از بازیکن ایرانی تیمش داشته است و حضور یک بازیکن المپیکی در تیمش را اتفاق خوبی می‌داند.

جوویچ درباره بازیکن جدیدش گفت:

«یخچالی با وجود سن کم یکی از شوتینگ گاردهای با تجربه در سطح بین‌المللی است که می‌تواند به‌عنوان گارد راس نیز به تیم ما کمک کند. یخچالی بازیکن خوبی در دفاع است و احساس خوبی نسبت به توپ دارد. او می‌تواند احساسی را که دارد، به تیم منتقل کند.

برای باشگاه و هواداران تیم ما خیلی خوب است که می‌توانند یک بازیکن المپیکی در ترکیب خود داشته باشند و از او میزبانی کنند. یخچالی از شدت اشتیاق برای اثبات خود در بوندس‌لیگا می‌سوزد».

یخچالی به یکی از خواسته‌هایش رسیده است. او درباره تیم جدیدش گفت:

«به‌عنوان یک بازیکن جوان همیشه دوست داشتم در یکی از بهترین لیگ‌های اروپایی بازی کنم. دیرک بائرمن و تیم روستوک فصل گذشته این شانس را به من دادند که در لیگ Pro A خودم را اثبات کنم. ما فصل خوبی را با هم پشت سر گذاشتیم و از تیم روستوک تشکر می‌کنم.

اخیرا چندین باشگاه از بوندس‌لیگا با من تماس داشتند. پس از ارزیابی وضعیت شخصی خودم و صحبت با سرمربی آقای ایگور جوویچ در مورد تیم جدیدم به جمع‌بندی رسیدم.

هم‌اکنون بسیار هیجان زده هستم و بی‌صبرانه منتظرم تا بازی‌های المپیک و کاپ آسیا به پایان برسد و با هم تیمی‌های جدید و هواداران تیم آشنا شوم».

تیم جدید یخچالی فصل پیش در رده پانزدهم بوندس‌لیگا بود. در این لیگ 17تیم حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید