کمپی بدون جوانان ایرانی / حاشیه‌های بسکتبال بدون مرز

کمپی بدون جوانان ایرانی / حاشیه‌های بسکتبال بدون مرز

کمپ بسکتبال بدون مرز در سال 2022  در استرالیا آغاز شد اما بدون دو بازیکن ایرانی!

NBA، FIBA و استرالیا میزبان این کمپ هستند. این کمپ  16 تا 19 مرداد برگزار می‌شود و با وجود اسامی دو بازیکن ایرانی در بین حاضران در این کمپ اما هیچ‌یک از این بازیکنان به بسکتبال بدون مرز استرالیا اعزام نشدند!

سال 2016 ملبورن و سال 2019 ژاپن میزبان این کمپ بودند. این کمپ در آکادمی جهانی NBA، و در مؤسسه ورزش استرالیا در کانبرا برگزار می‌شود.

اردونشینان و مربیان همچنین در مهارت‌های زندگی، توسعه رهبری و برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی شرکت خواهند کرد.

«ما هیجان زده‌ایم که دوازدهمین دوره بسکتبال بدون مرز آسیا را به عنوان بخشی از تعهدمان به رشد این بازی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به استرالیا می‌آوریم. بازیکنان جوان با استعداد زیادی در منطقه وجود دارند و ما مشتاقانه منتظر استقبال از آنها در آکادمی جهانی NBA هستیم و به آنها کمک می‌کنیم تا به عنوان بازیکنان و رهبران پیشرفت کنند».

Troy Justice رییس توسعه بین‌المللی NBA

بسکتبال بدون مرز آسیا یک رویداد مهم در تقویم بین‌المللی جوانان است که به ورزشکاران جوان نخبه و مربیان با کیفیت از سراسر منطقه فرصتی باورنکردنی برای حضور در یکی از بهترین برنامه‌های بسکتبال با عملکرد بالا در جهان می‌دهد.

فیبا و NBA از زمان راه‌اندازی این برنامه در سال 2001 میزبان 64 کمپ BWB در 30 کشور بوده‌اند. BWB (Basketball Without Borders) به بیش از 3700 شرکت کننده از 133 کشور و منطقه رسیده است.
در چنین کمپی که بارها جوانان ایرانی حضور یافته‌اند جای دو بازیکن جوان کشورمان خالی است. قرار بود محمد امینی و صارم جعفری بازیکنان تیم جوانان ایران در این کمپ حاضر شوند.
فدراسیون بسکتبال هیچ توضیحی در این خصوص منتشر نکرده است.

تیم بسکتبال جوانان ایران دیروز از اردوی تدارکاتی در ترکیه بازگشت. اگر دلیل فدراسیون همزمانی این اردو با کمپ بسکتبال بدون مرز است دلیل محکمه‌پسندی نیست چون فدراسیون بسکتبال از مدت‌ها قبل تاریخ برگزاری کمپ استرالیا را می‌دانست و نام دو نفر در فهرست پسران کمپ استرالیاست. بنابراین همراهی دو بازیکن در تیم جوانان و سفر به ترکیه به جای عزیمت به استرالیا دلیل قابل قبولی نیست.

پیش از نیز فدراسیون بسکتبال در حق دختران ایرانی در کاپ آسیا اهمال‌کاری کرد و تیم به مسابقه‌ها اعزام نشده بود. به نظر می‌رسد بار دیگر در حق جوانان ایرانی اهمال‌کاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید