ما با مطالبات و تلاش برای رفع مشکلات‌مان مانند حلقه‌های یک زنجیر به هم متصل هستیم

ما با مطالبات و تلاش برای رفع مشکلات‌مان مانند حلقه‌های یک زنجیر به هم متصل هستیم

خانه بسکتبال ایران به نقل از کیهان ورزشی؛ سوژه‌های این هفته زبان سرخ کیهان ورزشی را می‌خواندم به نظرم چند نکته آمد که با شما در میان می‌گذارم.

اعتراض داوران، تاریخی نزدیک به چهار سال دوره ریاست طباطبایی در فدراسیون بسکتبال دارد. بیشترین کمیته‌ای هم که در بین کمیته‌های فدراسیون تغییرات داشت، همین کمیته داوران و مسابقات فدراسیون است.

طباطبایی با «موضوع» داوری درست روبرو نشد و موضوع را به «مسأله» تبدیل کرد و این مسأله باز هم با بی‌تفاوتی طباطبایی در حال تبدیل شدن به «بحران» است.

(تحریم کلاس تربیت مدرس امروز توسط داوران).

مربی – بازیکن – داور سه جایگاه متفاوت دارند اما در راستای یک هدف و همسو با آن. اگر امروز اعتراضات داوران را فقط وابسته به جریانات خاص پشت پرده انتخابات آینده فدراسیون تلقی کنیم که به نظر شخصی من چنین نیست، دو اتفاق دیگر رقم می‌خورد که باز هم به ضرر بسکتبال تمام می‌شود.

(1) مطالبه‌گری و «وحدت جمعی» در بسکتبال را که به خوبی (اعتراضات داوران) پدیدار شده، نادیده گرفته و جامعه بسکتبال را به نسبت مطالبات بعدی خود بی اعتنا می‌کنیم.

(2) بی‌تفاوتی به اعتراضات، نادیده گرفتن واقعیت‌های موجود در داوری است و باید مدیریتی صحیح اعمال شود در غیر این صورت منجر به مشکلات بعدی خواهد شد.

یک ماه دیگر مربیانی که خود را فارغ از مشکلات داوران می‌پندارند، فریاد می‌زنند چرا در قبال هزینه‌ای که باشگاه می‌کند به کیفیت‌ قضاوت‌ها رسیدگی نمی‌کنند…

ما با مطالبات و تلاش برای رفع مشکلات‌مان مانند حلقه‌های یک زنجیر به هم متصل هستیم.

افشین رضاپور

گفت : راستی فهمیدی تاریخ شروع مسابقات سوپر لیگ به تعویق افتاد ؟

گفتم : نه والله . مگه ۱۳ شهریور که نشست هماهنگی برای برگزاری لیگ بود، تاریخ شروع مسابقات رو ۲۲ مهرماه اعلام نکردن ؟

گفت : عزیز من . مثل این که خیلی از مرحله پرتی ؟! چند روز پیش دوباره گفتن که لیگ ، بیست و چهارم برگزار می شه .

گفتم : نفهمیدی دلیلش چیه ؟

گفت : چون پنج شنبه ۲۲مهر ،شب شهادت امام حسن عسگری (ع) هست و برای همین مسابقات دو روزبه تعویق افتاده .

گفتم : یعنی آقایونی که تو این جلسه نشسته بودن و پروتکل هایی رو برای مدل توپ ، لباس مسابقات و… با ریزبینی وضع کردن(!) ، یه تقویم دم دست نداشتن تا نگاهی به اون بندازن ؟

گفت : والله چه عرض کنم . روزی ملانصرالدین درِ خانه ای رفت و از صاحبخانه قدری نان خواست ، کودکی در خانه بود و گفت : نداریم! ملا گفت: لیوانی آب بده!کودک پاسخ داد: نداریم! ملا پرسید: پدرت کجاست؟

کودک پاسخ داد :سوگواری رفته است!ملا گفت: خانه شما با این حال و روزی که دارد باید همه قوم و خویشان برای تعزیت به اینجا بیایند نه این‌که شما جایی به سوگواری بروید! خودتان روضه هستید ، گریه کن ندارید !

ما با مطالبات و تلاش برای رفع مشکلات‌مان مانند حلقه‌های یک زنجیر به هم متصل هستیم

همان طور که در هفته های گذشته هم نوشتیم چیزی به انتخابات فدراسیون بسکتبال نمانده و بسیاری از عناصر جریانات مخرب که فکر می کنند در این نزدیک به چهار سال ، سرشان بی کلاه مانده ، درصدد هستند تا هر طوری شده در این چند ماه باقیمانده ، خوش خدمتی هایشان را به اربابانشان انجام دهند تا بتوانند پُستی در فدراسیون آینده برای خودشان دست و پا کنند . هر روز مصاحبه می کنند و به قول خودشان با افشاگری سعی در «چه گوارا » ساختن از خود دارند اما زهی خیال باطل !

اگر یک درصد شک داشتیم که این آقایان قصد خدمت به جامعه بسکتبال را دارند، زبان سرخمان را غلاف می کردیم ولی وقتی می بینیم درگیری هایشان در فصل گذشته سوپر لیگ را با فلان مربی ، ابزاری برای عقده گشایی کرده اند تاسف می خوریم . عجیب است کسانی که هنوز پرونده های فساد ، تبانی ، شرط بندی و غیره شان باز است ، زبان بازکرده و یکی پس از دیگری سر و کله شان پیدا می شود ! همان هایی که از داخل به فدراسیون جهانی، « گَرا» می دادند و …

پی نوشت : اهالی بسکتبال می توانند شهادت بدهند که کیهان ورزشی یکی از منتقدین جدی عملکرد فدراسیون فعلی در این سال ها بوده و هست اما این دلیل نمی شود تا خدای ناکرده تفکر باندی داشته باشیم و هر که زبان به دشنام باز کرد «به به» و«چه چه» کنیم.

البته وقتی فدراسیون ، خبرگان و پیشکسوتان بسکتبال را خانه نشین می کند و پنبه در گوش، به مسیر انحرافی ادامه می دهد ، عاقبتش همین می شود که مفسدین ، عَلَم مبارزه با فساد را بردارند ! خواستیم این نکته را متذکر شویم که صف منتقدان سالم از هرهری مسلکان جداست البته هستند کسانی که بوی کباب به مشامشان خورده ولی خبر ندارند که خر داغ می کنند !

*کامران خطیبی

دیدگاهتان را بنویسید