بازیکنان در تب و تاب دعوت به تیم ملی / سبدهای بسکتبال پر از حرف است

بازیکنان در تب و تاب دعوت به تیم ملی / سبدهای بسکتبال پر از حرف است

بازی‌های متوسط رو به پایین. تعدادی رو به بالا. اما با همین «بالا و پایین»‌های بسکتبال باشگاههای ایران، نقاط امیدوارکننده‌ای وجود دارد که مهمترین آنها بازیکنان هستند.

فیبا دو ماه دیگر پنجره دوم انتخابی جام جهانی بسکتبال را برگزار خواهد کرد. بعد از پنجره اول که شاهد تغییراتی در تیم ملی بسکتبال بودیم، همزمانی پنجره‌ها با مسابقه‌های بسکتبال باشگاهها، انگیزه‌ «ملی‌پوشان» و «شانس تیم ملی» را نزد سایر بازیکنان بیشتر کرده است.

بازیکنان در تب و تاب دعوت به تیم ملی / سبدهای بسکتبال پر از حرف است

در بازی‌های هفته‌های اخیر علاوه بر آمادگی ملی‌پوشانی که در پنجره نخست حاضر بودند، برخی بازیکنان دیگر نیز نشان داده‌اند انگیزه و آمادگی کافی را برای رسیدن به تیم ملی دارند.

نظیر کاپیتان محمد جمشیدی در تیم شهرداری گرگان که همچنان برای سبدها کلی حرف دارد.  24 امتیاز، 100 درصد سه امتیازی (3 از 3) مقابل کاله در بازی دیروز این حرف ما را تأیید می‌کند. یا میثم میرزایی؛ 19 امتیاز و 17 ریباند (بهترین بازیکن میدان)، قدرت بازی زیر سبدش را به رخ کشید. رسول مظفری در شهرداری روند آرام و تأثیرگذارش را سپری می‌کند.

متین آقاجانپور با 30 امتیازی که دیروز گرفت یا امیرحسین یازرلو، نشان دادند با وجود خارجی‌ها هم می‌درخشند هر چند که لکزایی‌فرد در کاله نیمکت نشین شد.

تکرار امتیازآوری‌ سجاد مشایخی با 20 امتیاز، با دوران مدارای ارسلان کاظمی از بند مصدومیت روبروست. در ذوب آهن، فرید اصلانی و آرمان زنگنه برای بازگشت به تیم ملی خیلی تلاش می‌کنند.

احسان دلیرزهان همچنان با اقدام‌های بسیار در نفت آبادان امتیازآور است اما نباید مهدی هلچی را در این تیم فراموش کرد. یا سعید محمدی را.

محمد شهریان، امیر طاهرخانی و مهدی سلیمانی در نظم‌آوران سیرجان با وجود اثرگذاری دو بازیکن خوب خارجی این تیم، سعی در حفظ کارایی خودشان دارند.

در دیگر تیم کرمانی،  کاردوست با 20 امتیاز و 15 ریباند بازی‌های خوب خودش را در این فصل تکرار کرد. سرعت شوتزنی سیامک ترابی‌خواه بهتر شد. با 5 از 6 سه امتیازی در بازی سخت مس با نظم‌آوران. محمدرضا فلاحت هم یک چشم به سبد و چشمی دیگر به «بازیسازی» دارد.

پویا یخچالی در نیروی زمینی گلزنی هوشیار است. مقابل کاله 30 امتیاز.

آرش ثابتی فصل متفاوتی را در تیم خانه بسکتبال خوزستان سپری می‌کند.

فصل خوب عدنان دورقی با آسیب دیدگی بی‌موقع روبرو شد اما به موقع برگشت و در کنار اسحاق حاتمی‌فر، حسین مکاریان و نصیری از رعد پدافند تیم خطرناکی ساختند.

اکسون با رضایی‌فر، عرب‌زاده، مرادی، کاشانی، حسین‌پور و حقی به فصل پرنوسانش ادامه می‌دهد. آنها در بازی با مهرام بازیکنی با امتیاز دو رقمی نداشتند.

بازیکنان در تب و تاب دعوت به تیم ملی / سبدهای بسکتبال پر از حرف است

در تیم آویژه صنعت پارسا مشهد نوید خواجه‌زاده و صالح فروتن روند رو به ثباتی دارند و اوج هنرشان را به همراه سایر نفرات مقابل مهرام نشان دادند که کامرانی، داورپناه و  حسن‌زاده، سه ملی‌پوش باتجربه این تیم نتوانستند مانع باخت مهرام به تیم مشهدی شوند.

در تیم مس رفسنجان مجید رحیمیان، خالقی‌فرد و اسلامی از روند 5 برد پیاپی فاصله گرفتند و مقابل دفاع شیمیدر حرفی برای گفتن نداشتند.

عماد سلمانی و پیام کیانی و محمدرضا بهرام‌زاد سه یار ثابت در ترکیب سپاهان کار را برای این تیم دنبال می‌کنند.

حامد حسین‌زاده، نوید رضایی‌فر، امیرحسین آذری، محمد یوسف‌وند، سالار منجی و روزبه ارغوان به اتفاق سینا واحدی شاید در آینده بیشترین دعوت شدگان از یک تیم (شیمیدر) را به تیم ملی تشکیل بدهند.
محمد یزدان‌پناه در تیم هرمزگان گلزنی را بلد است.

این نفرات به همراه چند بازیکن دیگر که تعدادشان به 50 نفر می‌رسد سبدهای بسکتبال را پر از حرف‌ کرده‌اند. به جز چند بازیکن (صمد نیکخواه‌بهرامی، حامد حدادی، بهنام یخچالی)، کل دارایی کنونی بسکتبال در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی همین تعداد نفرات هستند که از دل بازی‌های گاه متوسط رو به پایین و تعدادی رو به بالا، بیرون می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید