انتخابات بسکتبال به مسیر طبیعی خود می‌رود / بسکتبال مثل بقیه فدراسیون‌ها

انتخابات بسکتبال به مسیر طبیعی خود می‌رود / بسکتبال مثل بقیه فدراسیون‌ها

طبیعی بود که انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال به تعویق بیفتد و طبیعی‌تر این است که فدراسیون بسکتبال مانند فدراسیون‌های دیگر تا پیش از برگزاری انتخابات وارد اداره سرپرستی شود.

در مطلبی در روزهای گذشته به این مورد پرداختم که وزیر ورزش و جوانان برای رفع شائبه‌ها، در پایان دوره ریاست فدراسیون‌ها، سرپرست منصوب می‌کند.

باوجود اعلام زمان قبلی انتخابات فدراسیون‌های مختلف، در روز‌های اخیر شائبه‌های زیادی در مورد به تعویق افتادن انتخابات برخی فدراسیون‌ها به گوش می‌رسید، از جمله فدراسیون بسکتبال.

اگر چه بارها به ضعف آیین‌نامه‌ای انتخابات فدراسیون‌های ورزشی اشاره کردم و اینکه چرا رئیس فدراسیون بعد از کاندیدا شدن همچنان سرِ کار می‌ماند و به مدیریتش در رشته ورزشی مربوطه ادامه می‌دهد؟ این کار به جای محاسن، معایب زیادی برای رئیس فدراسیون دارد چون در سیبل منتقدان است و بقیه کاندیداها در خواب راحت! تا برگزاری مجمع انتخاباتی.

وزارت ورزش و جوانان برای سرپوش گذاشتن روی این ضعف آیین‌نامه‌ای، به کوتاه بودن دوره سرپرستی معتقد است همانگونه که تاکنون فدراسیون‌هایی را مانند کوهنوردی، تکواندو، کبدی، شنا، بوکس و … به سرپرستی برد.

به دنبال به تعویق افتادن مجمع انتخابات فدراسیون بسکتبال که پیش از این قرار بود 19 دی برگزار شود، انتظار می‌رود این فدراسیون نیز مانند 8 – 7 فدراسیونی که طی 20 روز گذشته به سرپرستی رفتند، وارد اداره سرپرستی شود.

23 دی ماه دوره چهار ساله ریاست رامین احمدی‌طباطبایی در فدراسیون بسکتبال به اتمام می‌رسد.
با پایان این دوره، احتمال اداره سرپرستی می‌رود همانگونه که در مورد سایر فدراسیون‌های ورزشی این اتفاق افتاد.

وزیر ورزش می‌تواند، از 24 دی (پایان دوره 4 ساله ریاست رئیس کنونی فدراسیون بسکتبال) برای طباطبایی هم تا زمان برگزاری انتخابات حکم سرپرستی صادر کند، اما برای جلوگیری از ایجاد شائبه و برگزاری انتخاباتی شفاف تاکنون افرادی به غیر از رؤسای فدراسیون‌ها سرپرست شده‌اند. دوره سرپرستی کوتاه بوده تا مجمع انتخاباتی سریع‌تر برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید