اتحادیه باشگاههای بسکتبال / کاری اصولی بر مبنای الگوی جهانی

اتحادیه باشگاههای بسکتبال / کاری اصولی بر مبنای الگوی جهانی

 

 

اولين نشست هم‌اندیشی نمايندگان باشگاههاى بسكتبال با هدف تشكيل «اتحاديه باشگاهها» به دعوت و ميزبانى باشگاه كاله مازندران در هتل اسپيناس تهران برگزار شد.

در پایان این نشست مقرر شد؛ صالحى از باشگاه اكسون، فولاديان از شهرداری گرگان، ايزدپناه از مهرام و جليلی از باشگاه آويژه صنعت پارسا مشهد به عنوان نمايندگان منتخب، مصوبات اين جلسه را پيگيرى و در جلسه‌ای با حضور جواد داورى ريیس فدراسيون بسكتبال موارد را مطرح کنند.

طرح نظام باشگاهداری و تشکيل اتحاديه باشگاهها؛ حلقه گمشده‌ی ورزش ماست. امروز تعدادی از نمایندگان باشگاههای بسکتبال به دعوت و میزبانی باشگاه کاله دور هم جمع شدند تا به یکی از نیازهای ضروری بسکتبال پاسخ بدهند. گزاره اصلی صحبت‌های رد و بدل شده، گام‌های سریع‌تر برای همدلی و همسویی باشگاهها در راستای رشد و پیشرفت بسکتبال بود.

اتحاديه باشگاههای بسکتبال چه اثراتی دارد؟

اتحادیه بسکتبال برای ایجاد یک حرکت هماهنگ و هدفمند توسط  باشگاهها و کاهش تصدی‌گری دولت در راه  رسیدن به مرز خودکفایی و دفاع از حقوق صنفی است.

اگر یک برنامه مدون و مبتنی بر دیدگاههای علمی – تشکیلاتی مستقل و پویا  برای تيم‌های بسکتبال  کشور ایجاد شود می‌توانیم با تحولی شگرف در مسیر رشد و پیشرفت پايدار حرکت کنيم. هر چند اين کار زمان‌بر بوده اما با برنامه‌ريزی طی سال‌ها، اتحادیه به عنوان مکانی برای همفکری و همکاری باشگاه‌ها در راه رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت تبديل می‌شود.

اتحاديه باشگاههای بسکتبال در کنار فدراسیون و با مشارکت باشگاهها، منافع بسکتبال کشور را دنبال خواهد کرد.

در سال‌های اخير اعداد سنگینی در بسکتبال هزینه شده است در حالی که بسکتبال، ظرفیت درآمدزایی و سرمایه‌گذاری دارد.

ایجاد اتحادیه‌ها، شکل‌های جدیدتر نهادهای مدنی است که باید در مسیر رشد و تکامل قرار بگیرد.

ورزش – بخوانید بسکتبال – از این قاعده جدا نیست و اثرگذاری ذی‌نفعان در برنامه‌ریزی‌های ورزشی، در نهادهای دولتی و بخش خصوصی هماهنگی ایجاد می‌کند.

اتحادیه باشگاههای بسکتبال با الگوهای جهانی و مطالعه و بررسی راه‌حل‌های خودمان، در راستای نهادینه کردن قوانین ومقررات و خلاقیت در برنامه‌ریزی، همچنین پرهیز از انحصارطلبی از ضروری‌ترین نیازهای بسکتبال ماست.

افشین رضاپور

دیدگاهتان را بنویسید