بسکتبال بانوان باشگاههای ایران / بازی خاص خدادادی با 6 پاس

بسکتبال بانوان

امروز بازی‌های بسکتبال بانوان باشگاههای ایران با سه دیدار پیگیری شد.

در این رقابت‌ها، ابتدا دو تیم نامی‌نو اصفهان و مهرام، حساس‌ترین بازی را برگزار کردند که تیم اصفهانی با نتیجه ۶۷ بر ۵۷ موفق به شکست مهرام شد.

در دیگر بازی امروز از ساعت ۱۳ تیم‌های پاز و گروه بهمن تهران مقابل هم به میدان رفتند. گروه بهمن مدافع عنوان قهرمانی در این بازی ۱۱۴ بر ۶۱ پیروز شد.

در سومین دیدار، تیم نارسینا تهران ۸۴ بر ۵۴ مقابل تیم سینام مشهد برتری رسید.

این رقابت‌ها بسان هفته‌های گذشته در سالن دانشگاه آزاد واحد تهران شمال برگزار شد.

چرا نامی‌نو و مهرام؟

از همان روزی که برنامۀ این هفته از بسکتبال بانوان باشگاههای ایران با دیدار تیم‌های مهرام و نامی‌نو اعلام شد، انتظار می‌رفت بین دو تیم یک بازی خوب برگزار شود.

اتفاقات بازی‌های دو تیم در هفته‌های قبلی نیز این تصور را بیشتر کرد.

نامی‌نو، دیداری حساس را مقابل تیم بهمن باخت و مهرام، حریفان آسان در جدول بازی‌ها را با اختلاف فاحش شکست داد اما تعداد ستاره‌های این تیم از یک بازی فشرده و نفسگیر مقابل نامی‌نو خبر می‌داد.

انتظار بازی نزدیک زمان زیادی طول نکشید که محقق شد. برابر 15 در کوارتر اول. پس از آن نامی‌نو برای اختلاف امتیازی به آرامی خیز برداشت.

مژگان خدادادی و ناهیده اسدی، امتیازآوران نامی‌نو در وقت دوم، باور برد را در بین همبازیان خود ایجاد کردند و در وقت سوم با برتری 20 بر 13 برهمگان ثابت شد، قادر به بردن تیم پرمهرۀ مهرام هستند.

درخشش معصومه اسماعیل‌زاده با دست مطمئن این بازیکن، خیال نامی‌نو را با برتری 10 امتیازی در بیشتر دقایق کوارتر چهارم راحت کرد اگر چه آخرین تلاش‌های مهرام اختلاف 58 بر 53 را رقم زد اما باز هم دفاع خوب نامی‌نو و حملات منسجم این تیم در دقایق پایانی یک برد باارزش را با نتیجۀ 67 بر 57 نصیب مهمان کرد.

مهرام علاوه بر داشتن تیمی پرمهره، امروز الکساندرا بگینیسیچ، بازیکن خارجی که سابقۀ بازی در لیگ ایران را در سال‌های قبل داشت، به میدان فرستاد.

بسکتبال بانوان

تینا عیساییان (17 امتیاز و 16 ریباند) که از عادت‌های خوب او طی فصول متمادی در باشگاههای ایران بسکتبال دختران ‌گلزنی، با وجود سن و سال بالاست، نتوانست مهرام را از مهلکۀ باخت نجات دهد.

شادی عبدالوند در پرتاب دو امیتازی ناموفق بود (10 – 1)، در حالی که نگین رسولی (15 امتیاز) و سحر نجفی (13 امتیاز) در کم کردن فاصلۀ امتیازات کمک کردند.

فکر بازی برتر نامی‌نو با مژگان خدادادی (13 امتیاز و 6 اسیست) و ناهیده اسدی (16 امتیاز و 10 ریباند) شروع شد. مژگان و ناهیده، توپ و بازی را به خوبی در بین بازیکنان تیم تقسیم کردند و معصومه اسماعیل‌زاده (14 امتیاز و 10 ریباند)، باهوش و گلزن کافی است تا موقعیت‌های بازی در زیر سبدها را به سود تیم خودش تغییر دهد.

اگر چه او و مژگان هر دو در پرتاب‌های آزاد خوب نبودند اما بعد از کارهای تهاجمی این دو، قدرت دفاعی آنان به همراه سایر نفرات نامی‌نو به حریف چربید.

این دو بازیکن از ابتدا «برنده» ظاهر شدند و با القای جنبه‌های روانی مثبت به تیم در مقابل تیم قدرتمند مهرام، قهرمانانه درخشیدند.

در روز نیمکت‌نشینی آیدا گل‌محمدی به نظر می‌رسید این بازیکن می‌توانست مشکلات بازی زیر حلقه مهرام را برطرف کند اما در آنسو علاوه بر ریباند دو رقمی دو بازیکن، فاطمه شهریاری نیز با 15 ریباند و 8 امتیاز،  به اتفاق پرنیا اثنی‌عشری (14 امتیاز)، نام خود را در بین برترین‌های نامی‌نو نوشتند تا آزاده زمانپور، بعد از پاداش بازی فکورانۀ تیمش، با یک برد با ارزش، آسوده خاطر به اصفهان برگردد.

مطالب اختصاصی بیشتر از بسکتبال ایران را در بخش بالای سبد، خانه بسکتبال ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید