بسکتبال بانوان / رده‌بندی؛ ریتم هیجان

بسکتبال بانوان / رده‌بندی؛ ریتم هیجان

بازیکنانی را که بتوان برای سری رده‌بندی انتخاب کرد، کم نیستند.

بانوان نفت آبادان و اکسون برای سومین بار در بسکتبال باشگاههای ایران به هم رسیدند. با چشمان مژگان خدادادی که اوضاع تیم و حریف را می‌پاید و اندیشه‌های آزاده زمانپور که به دو پیروزی قبلی در دیدارهای مستقیم تکیه نمی‌کند اما موقع صحبت‌هایش در رختکن، خوانش دوباره‌ای از مؤفقیت‌های 9 مهر و 25 آذر دارد.

نفت آبادان سال 96 جام قهرمانی را با دستان مژگان بالای سر برد. یک سال بعد آزاده، زمانی که هدایت تیم دانشگاه آزاد را برعهده داشت، جام را بوسید. جام باشگاههای ایران با دست‌ها و بوسه‌های هر یک از آنان آشناست همینطور لذت گرفتن جام سومی که با اوضاع تیمداری در هر دو باشگاه، مؤفقیتی بزرگ بشمار می‌آید. بدون بازیکن خارجی، همراه با بازیکنان ملی که باز سهم اکسون بیشتر است.

مژگان خدادادی باارزش‌ترین بازیکن دو بازی رودررو بود در حالی که سارا اعتماد با ارزش بازی 35 در بازی دوم و نگین رسولی‌پور با 22 امتیاز در بازی اول از تیم اکسون گلچین شده بودند.

بازی اول مرحله‌ی گروهی 59 – 57 شد اما بازی دوم، ریتم هجومی بیشتری داشت: 78 – 63 اکسون. این نتیجه در پایان دومین بازی، آرام‌تر بود.

تیم آزاده بعد از سه باخت مقابل بهمن در نیمه‌نهایی باید در حمله سریع‌تر و با کیفیت‌تر بازی کند.

تیم  آل‌بوعلی بر خلاف دیدار دوم با اکسون باید در کنار مژگان و انیس مرادی، تعداد امتیازآورانش را با آجیلی، اسدی، سیاهی، نظری و … بیشتر کند.

زمانی که آزاده؛ شجاعی، رسولی‌پور، نجفی و اعتماد را با امتیازات دو رقمی داشت، نسرین فلاح با 66 درصد پرتاب مؤفق دو امتیازی، ضربه محکم پنجم را در بازی برگشت وارد کرد.
نوبتِ فروتن‎فرد هم می‌رسد؟

بخش سوم اکسون و نفت با یک سری پنجگانه، بازیکنانی می‌خواهد که ریتم خود را تثبیت کنند.

شروع سری پنجشنبه (پس فردا)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید