در غیاب ستاره‌های تیم‌‌های دوم و سوم به تیم چهارم استرالیا باختیم / اختلاف 30 امتیازی در پایان سفر 40 ساعته بسکتبالیست‌ها

در غیاب ستاره‌های تیم‌‌های دوم و سوم به تیم چهارم استرالیا باختیم / اختلاف 30 امتیازی در پایان سفر 40 ساعته بسکتبالیست‌ها

تیم ملی بسکتبال بعد از اینکه در پی تدارکات ضعیف فدراسیون بسکتبال سفری 40 ساعته را تا بندیگو استرالیا سپری کرد با اختلاف 30 امتیاز به تیم ملی این کشور باخت.

دیدار تیم‌های استرالیا و ایران در بازی دوم از پنجره چهارم رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2023 امروز برگزار شد و تیم استرالیا 98 بر 68 به برتری دست یافت.

هر دو تیم با میانگین سنی 25 سال مقابل هم قرار گرفتند. استرالیایی‌ها که تیم ملی اصلی خود را به رقابت با آسیایی‌ها نمی‌فرستند این بار نیز با 5 بازیکن که اولین پنجره انتخابی را تجربه کردند به میدان آمدند.

7 نفر دیگر تا پیش از مسابقه امروز بین 4 تا 5 بازی انجام داده بودند. در بین این نفرات دو بازیکن 18 ساله جلب توجه می‌کرد.
این تیم به جز نیک کی 30 ساله که در المپیک توکیو بازی کرد ترکیب عجیب و غریبی داشت و به تیم چهارم استرالیا شباهت داشت!

در تیم ملی بسکتبال بهنام یخچالی و حامد حدادی به اتفاق ارسلان کاظمی غایب بودند. همچنین محمد حسن‌زاده هم به استرالیا نرفت تا تیم ملی با 11 بازیکن در بندیگو حاضر شود.

از نکات حاشیه‌ای این بازی شماره حسن علی‌اکبری بود که با چسب پوشانده شده بود تا عدد 2 را نشان دهد!

تیم ملی بسکتبال با بازیکنان باتجربه‌ای مثل جمشیدی، مشایخی، واحدی و رضایی‌فر با سابقه بازی ملی در جام جهانی و المپیک روی هم 43 امتیاز گرفتند. سالار منجی 10 امتیاز به دست آورد. 15 امتیاز دیگر هم بین 6 بازیکن تیم ملی که تجربه کمتری به نسبت بقیه دارند تقسیم شد.

تیم ملی کوارتر آخر را 33 – 10 واگذار کرد. شاید خستگی راه و معطلی بیش از حد معمول بازیکنان در پرواز ارزان قیمت فدراسیون بسکتبال عامل خستگی آنان در وقت‌های پایانی بود.

استرالیا در شوت سه امتیازی، ریباند و ترپ‌ها و ایجاد موقعیت ضد حمله مؤفق‌تر از ما بود.
تیم ما 18 بار در مقابل 13 بار استرالیا توپ لو داد.
آنها 21 پاس منجر به گل داشتند و ما 12 پاس.

بهترین بازیکن میدان دژان واسیلوویچ با 23 امتیاز و کارایی 24 بود.
سجاد مشایخی بازی خوبش را با کارایی 18 به پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید