فرهنگ و فلسفه در بسکتبال / قسمت هفتم (پایان فصل اول)

فرهنگ و فلسفه در بسکتبال / قسمت هفتم (پایان فصل اول)

سایت خانه بسکتبال ایران تقدیم می‌کند

کتاب صوتی از سایت خانه بسکتبال ایران

نوشته‌ی افشین رضاپور

نشر بامداد کتاب

با صدای تارا عیوض‌زاده

صدای ما فراتر از خانه ما

جُستارهایی در فلسفه، فرهنگ و ایده‌های بسکتبال؛

«فصل اول، بسکتبال، آغاز یک فلسفه، تقدیم به استاد جلال شهمیرزادی، قسمت هفتم»

کتاب صوتی بسکتبال را از سایت خانه بسکتبال ایران بشنوید

در این مجموعه جستارها؛ به فلسفه بازی، نوآوری‌ها و ایده‌ها، عشق، استفاده از فلسفه شرق در اسرار بازی، فلسفه اخلاقی، روانشناسی، فرهنگ و دانش وسیع جامعه‌شناختی در بسکتبال اشاره شده است.

مجموعه نوشته‌های کوتاه، فراتر از X یا O در بازی بسکتبال همینطور توجه صرف به اعداد در داده‌های آماری بعد از پایان بازی است که همگان سعی در ارائه بسکتبال ریاضی شده با جمع امتیازات + ریباند + پاس منجر به گل و … دارند. در جستارهای بسکتبال، تلفیقی از نظریه‌ها و فلسفه‌ها وجود دارد که از طریق این ورزش یه حوزه عمومی راه پیدا کرده است.

« این بازی نوعی موهبت است و یک تمثیل ناب. آن گاه که من و شما از دریچۀ حلقه بسکتبال به ‌درون آن توحشِ کهنی می‌نگریم که این بازی به مقام شعف ارتقاءاش داده، هر یک می‌توانیم اخلاقیات باب میل خود را به آن نسبت دهیم…».

صدای ما فراتر از خانه ماست

 

ضمن تشکر از بازدید شما، خواهشمندیم به منظور ارائه خدمات بهتر و رسیدن به اهداف عالی سایت، تیم خانه بسکتبال ایران را یاری فرمایید.

هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان گذاشته تا با برطرف نمودن ایرادات و استفاده از پیشنهای ارزشمند شما در جهت ارائه خدمات بهتر به خانواده بزرگ بسکتبال بکوشیم.

دیدگاهتان را بنویسید