میزبانان کاپ بسکتبال آسیا

میزبانان کاپ بسکتبال آسیا

خانه بسکتبال ایران؛ هواداران، یار ششم هر تیمی هستند به خصوص هنگام بازی‌های خانگی. فریاد پشتیبانی آنان می‌تواند تیم را به سمت بالا ببرد و حریف را تحت فشار قرار دهد.

با برگزاری مسابقات بسکتبال جام ملت‌های 2021 آسیا که امسال در جاکارتا برگزار می شود اندونزی از این حمایت برخوردار است تا مقابل حریفان آسیایی و اقیانوسیه صف‌آرایی کند.

در اینجا میزبانان فیبا در دوره‌های قبلی آمده است.

لبنان (کاپ آسیا 2017)

این اولین بار بود که لبنان میزبان جام ملت‌های آسیا بود و آنها مصمم بودند که آن را به عنوان یک جام ویژه برگزار کنند. تیم ملی لبنان ترکیبی از تجربه و جوانی داشت و فادی الخطیب و وائل آراکجی روی زمین صف کشیده بودند.

نکته مهم دیگر این بود که هواداران بسکتبال لبنان آخرین بازی‌های خطیب اسطوره بسکتبال خود را تماشا کردند. «ببر لبنانی» (لقب خطیب)، در این بازی‌ها خداحافظی کرد.

چین (جام ملت‌های آسیا 2015)

تا قبل از سال 2017، جام ملت‌های آسیا هر دو سال یک بار برگزار شد.

در سال 2015 در چانگشا ششمین باری بود که چین میزبان این مسابقات بود.

در هر پنج دوره قبلی که چین میزبان جام ملت‌ها شد، آنها همیشه در پایان جام را بالا می‌بردند به جز 2009 که ایران دومین قهرمانی آسیای خود را در چین به دست آورد.

جمعیت در بازی‌ها به خصوص دیدار با کره جنوبی که نزدیک به پایان رسید نقش قابل توجهی داشت.

چین به روند بدون شکست خود از جمله پیروزی بزرگ مقابل تیم ایران در مرحله نیمه نهایی ادامه داد و با غلبه بر فیلیپین در فینال، قهرمان شد.

این یک مسابقه تماشایی دیگر برای یی جیان لیان بود که جدا از کسب سومین جام ملت‌های آسیا، دومین MVP آسیا را نیز به دست آورد.

فیلیپین (جام ملت‌های آسیا 2013)

فیلیپین از زمان بازگشت در سال 2007 به جام ملت‌های آسیا به آرامی شتاب می‌گرفت. آنها فقط یک بار در سال 1973 میزبان جام ملت‌های آسیا بودند.

با وجود انرژی زیاد میزبان، فیلیپین در دور اول به چین تایپه باخت.

این باخت، میزبان را با حمایت طرفداران بیدار کرد. آنان بعد از راهیابی به فینال به غیبت 40 ساله خود در جام جهانی بسکتبال پایان دادند.

فیلیپین در فینال به ایران باخت اما توانایی در غلبه بر رقبای دیرینه برای تماشاگران این تیم جذابیت خوبی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید