3 روز تا بسکتبال دسته دو آسیا/نگاهی به تیم‌ها

irbasket

تیم‌هایی که در سطح ب به میزبانی اردن برای صعود بازی می‌کنند؛ اردن، ایران، لبنان، سوریه، قزاقستان و اندونزی هستند.

نگاهی به تیم‌ها

O0fuiWhq k63GL49sxJ63g

سوریه

تیم بسکتبال زنان سوریه از سال 1986 (بین 10 تیم نهم شد) در جام ملت‌های آسیا شرکت نکرده است، اما بسکتبال در این کشور رو به رشد است. این می‌تواند بستر دیگری برای آنها باشد تا بار دیگر خود را به آسیا ثابت کنند. سوریه یک بازیکن تبعه آمریکایی دارد.

لبنان

لبنان در سال 2017 در بنگلور هند جزو یکی از مدعیان صعود به بخش A بود، اما پس از شکست در بازی نیمه نهایی مقابل میزبان، هند، در رده سوم قرار گرفت.

عناوین این تیم در آسیا:

2001 / سیزدهم

2009 / هشتم

2011 / پنجم

دو سال پیش این تیم در غرب آسیا بالاتر از سوریه، ایران و اردن ایستاد.

wd8 0gjMkk ATvD8DfUxXA

قزاقستان

قزاق‌ها بعد از باخت مقابل تایلند در جام ملت‌های 2013 زنان آسیا، موقعیت خود را در سطح A از دست دادند. آنها در سال 2017 به صعود بسیار نزدیک بودند اما در فینال به طور

شگفت‌انگیزی مقابل هند شکست خوردند. (73 – 75)

از سال 1994؛ قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان از آسیای میانه در شیوه قدیم بازی‌ها، به تناوب در خانه‌های میانی جدول بسکتبال زنان آسیا جای گرفتند.

اندونزی

اندونزی در منطقه جنوب شرقی آسیا با مالزی، تایلند، میانمار، فیلیپین، سنگاپور و ویتنام همگروه است. در سال 2017 در بین این تیم‌ها سوم شد. در سال 2019 نیز بین چهار تیم شرکت کننده، سوم.

از آخرین بازی اندونزی در جام ملت‌های آسیا زمان زیادی می‌گذرد. دو بار آخری که اندونزی به میدان رفت، در سال 2011 و 2013 بود که در جایگاه نهم قرار گرفت.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  9 روز تا بسکتبال کاپ آسیا

اردن

اردن پس از میزبانی بازی‌های دسته A (یک ماه پیش)، برای اولین بار در غرب آسیا، اکنون میزبان بازی‌های دسته B است.

اردن یک بار در جام ملت‌های 1995 زنان آسیا در ژاپن بازی کرد و یازدهم شد. جالب است که ببینیم آنها این بار در خانه و بازيكن تبعه و در مقابل هواداران‌شان چقدر خوب خواهند بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *