بسکتبال؛ نوری درخشان پس از روزهای تاریک

بسکتبال؛ نوری درخشان پس از روزهای تاریک

ماگاریان ستاره سوریه است

حوادث یک دهه گذشته یا بیشتر در سوریه چالش‌های بسیار متفاوتی را برای همه ورزشکاران این کشور به وجود آورده است که شامل آلیسیا ماگاریان نیز می‌شود.

هنگامی که او در عمان (امان) برای مسابقات زنان دسته دو آسیا به زمین برود، لحظه‌ای احساسی خواهد بود. این همچنین نشان دهنده آخرین گام در تصمیمی جمعی و فردی برای بازگرداندن سوریه به طور کامل در نقشه بسکتبال خواهد بود.

شرکت در این مسابقات برای اولین بار از سال 1986 به خودی خود بسیار مهم است. با این حال، در شرایطی که کل ملت هنوز با ویرانی‌های درگیری‌های طولانی مدت کنار می‌آیند، حتی قابل توجه‌تر است.

«روزهای زیادی را تحت احساس خطر تمرین می‌کردم. به همین دلیل است که احساس بسیار خوبی برای حضور در تورنمنت دارم». آلیشیا ماگاریان

ماگاریان گفت:

«ما فقط تمرین را متوقف نکردیم و شاید افرادی که خارج از سوریه زندگی می‌کنند نمی‌دانند ما چقدر رنج می‌کشیدیم».

موضوع روشن کردن پتانسیل بسکتبال سوریه موضوعی نزدیک به قلب ماگاریان است. اشتیاق او قابل لمس است زیرا او با افتخار فهرست کاملی از چیزهایی را که همه ما واقعاً باید بدانیم بیرون می‌کشد.

«در سال 2015 با باشگاه الوحده در مسابقات غرب آسیا در اردن بازی کردم و با دو جایزه شخصی به عنوان بهترین بازیکن و دومین گلزن آنجا را ترک کردم. سپس در سال 2018 در ترکمنستان و در جام بانوان سه به سه فیبا آسیا بازی کردیم و چهارم شدیم.

چند وقت پیش با باشگاه الثوره در مسابقات قهرمانی باشگاههای عرب در اردن بازی کردم و مقام دوم را به دست آوردیم و جایزه شخصی دیگری را به عنوان بهترین گلزن دریافت کردم».

هیجان بازگشت یک تورنمنت بزرگ پس از 35 سال غیبت با این واقعیت تشدید می‌شود که قرار است ماگاریان را حتی بیشتر به وضعیت یک الگو در سرزمین مادری خود تبدیل کند. چیزی که او به طور کامل در آغوش گرفته است.

او لبخند زد:

«مطمئنم این یک مسئولیت بزرگ است و من تمام تلاشم را می‌کنم تا در فرم کامل باشم، زیرا بچه‌ها تحت تأثیر من قرار خواهند گرفت».

«هدف من انتقال تجربیاتم به نسل‌های دیگر است و اشتیاق زیادی دارم که به هر کودکی اخلاق بسکتبال، مهارت‌ها و نحوه برخورد با نگرش‌ها را بیاموزم».

هر چه مگاریان و سوریه در امان بهتر عمل کنند، بیشتر می‌توانند به رسمیت شناخته شوند. حضور رندی براون بازیکن تبعه به آرمان آنها کمک خواهد کرد.

او گفت:

«این رقابت سختی است، بنابراین حضور رندی در کنار ما تاثیر مثبتی دارد».

«من به دلیل بسکتبال از دانشگاه اروپایی دمشق بورسیه تحصیلی داشتم و از دانشکده داروسازی فارغ التحصیل شدم و اکنون در یکی از شرکت‌های معروف داروسازی سوریه سوپروایزر هستم».

فیبا

دیدگاهتان را بنویسید