علی‌آبادی؛ پیشکسوتی که کمیته پیشکسوتان بسکتبال را بر عهده گرفت

سعید علی‌آبادی از چهره‌های باسابقه بسکتبال به عنوان مسئول کمیته پیشکسوتان فدراسیون بسکتبال منصوب شد.

پیش از او، مرحوم علی‌شکوری و ایرج لارودی در سال‌های اخیر مسئولیت این کمیته را برعهده داشتند. علی‌آبادی با کسب اجازه از لارودی این مسئولیت را قبول کرد.
علی‌آبادی که خودش را خدمتگزار جامعه بسکتبال و پیشکسوتان معرفی می‌کند از چهره‌های خیّری است که نزد بسکتبالیست‌ها کاملاً آشنا و محبوب ست.
وی بدون داشتن مسئولیت رسمی نیز همیشه در جمع پیشکسوتان حاضر بوده و در مراسم و مناسبت‌ها به بزرگترهای این ورزش کمک کرده است.

علی‌آبادی بسکتبال را از دوران نوجوانی در سال 1358 شروع کرد. در باشگاه کاوه زیر نظر جمشید شریعت‌نژاد و علی محمدزاده مقدمات آموزش بسکتبال را فرا گرفت.
در تیم‌های نوجوانان و جوانان تهران علاوه بر شریعت‌نژاد با مرحوم داریوش نبوی مربی تیم‌های تهران به میدان رفت.
وی طی سال‌های 1363 تا 1366 بازی در تیم‌های جوانان و امید و ارتش ایران را در رقابت‌های بین‌المللی (دهه فحر) و ارتش‌ها در سوریه در کارنامه‌اش دارد.
با تیم جوانان ایران در سال 1364 در جام گرامیداشت انقلاب به میدان رفت و با تیم امید همین بازی‌ها را در سال 1367 به میزبانی مشهد تجربه کرد.

دهه 60 در باشگاههای کاوه، پاس و دارایی بازی کرد و تاکنون عضو تیم‌های پیشکسوتان در دوره‌های مختلف بوده است.

از راست حبیب دولتی‌زاده، ابراهیم رستمی، رضا درویش (بسکتبالیست سابق و مدیر عامل پرسپولیس) و سعید علی‌آبادی.
نفر نشسته مصطفی علی‌آبادی پسرعمومی سعید که بازیکن تیم ملی در اردوهای قبل از بازی‌های آسیایی 1974 تهران بود و در سال 1355 به عضویت تیم ملی درآمد.

این مطلب را هم مطالعه کنید؛  حرکت آرام سپاهان در بسکتبال زاینده رود / نظافت در کنار خسروی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.