از شهر ابریشم تا جهرم

از شهر ابریشم تا جهرم

ملک‌دوست: دوران حرفه‌ای را با دوستان خوب تجربه می‌کنم

صومعه‌سرا. شهر ابریشم ایران. با پیشینه‌ای شناخته شده در بسکتبال گیلان. پارسال خانواده نوروزی و ماشین‌چی که نسبت فامیلی با هم دارند تیم «وحید نوروزی» صومعه‌سرا را پس از چند دوره فعالیت در لیگ‌های پایین‌تر به لیگ یک حرفه‌ای آوردند.

تجربه‌‌اندوزی سال اول در تیمی که بخت صعود به لیگ برتر بود با کاهلی مسئولان استان برای حفظ تیم و کمک مالی و حمایت از بخش خصوصی نافرجام ماند. امسال از تیم نورزوی خبری نیست اما بازیکنان فصل گذشته‌ی این تیم در تیم‌های لیگ یکی و برتر بازی می‌کنند. مثل رضا ملک‌دوست.

بازیکن 21 ساله‌ی صومعه‌سرایی امسال در لیگ یک حرفه‌ای برای تیم نخل جهرم بازی می‌کند. بازیکن پوزیشن یک و 2 است.

توانایی: شوت میدرنج. نفوذ، پاس‌دهنده‌ی خوب به خاطر دید عالی در نفوذها و Catch & Shoot. مدافعی سرسخت، جسور و تهاجمی.

مهارت‌های در حال ارتقا؛ شوت سه امتیازی از روی دریبل.

ملک‌دوست بسکتبال را سال 1391 شروع کرد و چهار سال است که در لیگ یک بازی می‌کند. او می‌گوید:

«بازی‌های امسال به مراتب قوی‌تر از دوره‌های گذشته است. تیم‌ها کمتر و بازیکنان تقسیم شده‌اند. همین باعث شده تا پیش بینی نتایج دشوار باشد».

جوان صومعه‌سرایی در تمامی اردوهای تیم‌های پایه تا جوانان ایران حضور داشت. پارسال در لیگ یک از بازیکنان تأثیرگذار تیم شهرش بود و امسال در تیم نخل جهرم که از تیم‌های خوب این فصل لیگ یک بشمار می‌آید، در چندین بازی بالای 20 امتیاز آورد یا چند بازی را با 15 امتیاز به پایان رساند. همینطور چند بار دبل دبل کرد.

بچه‌ی خونگرم شمال که با هم‌تیمی‌هایش زود جوشید و هماهنگ شد می‌گوید:

«با اینکه از شهر و خانه‌ام دورم اما تیم جهرم تجربه‌ی حرفه‌ای خوبی برای من است. با هم‌تیمی‌ها و کادر فنی همینطور مردم خوب جهرم ارتباط خوبی داریم. هدف ما مؤفقیت تیم است هر چند امسال بازی‌های سختی داشتیم. بازی‌های سخت‌تر در پیش است اما امیدواریم با کمک کادر فنی و همه‌ی بازیکنان و تماشاگران خوب‌مان، نتیجه‌ای را که حق ماست بگیریم».

از دیگر بچه‌های صومعه‌سرایی که امسال در تیم‌های دیگر خارج از استان بازی می‌کنند ارسطو داوران (شاهرود) و عرفان صباغ (نیروی زمینی) هستند.

نفرات خارج استان از تیم پارسال فرهاد صبوری، امید نوین، محمد آناهید و پارسا عزتی در لیگ یک و برتر و بقیه نفرات تیم نوروزی صومعه‌سرا امسال در تیم‌های استان از جمله هیرکان رشت و ملوان بندرانزلی بازی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید