آشنایی با حریفان تیم ملی بسکتبال / عربستان متزلزل، ایران مقتدر

آشنایی با حریفان تیم ملی بسکتبال / عربستان متزلزل، ایران مقتدر

سایت خانه بسکتبال ایران: عربستان برای دیدار با ایران اعتماد به نفس می‌خواهد. آنان به دلیل شیوع کووید 19، تمرکز خود را در بسکتبال از دست دادند و در آستانۀ بازی با تیم ملی بسکتبال ایران، به دنبال بازی تدارکاتی می‌گردند.

خالد عبدالجبار با 30 سال سن بهترین بازیکن این تیم است. او در دیدار با سوریه، در پنجرۀ اول کاپ آسیا که منجر به شکست عربستان شد (75 – 70)، آمار 15.5 امتیاز، 7 ریباند و 4 اسیست را به ثبت رساند.

او در سال 2018 به تیم ملی راه پیدا کرد.«این تجربۀ بسیار خوبی بود. من همیشه دوست داشتم این فرصت را داشته باشم تا مقابل کشورهای دیگر بازی کنم و از آن زمان تاکنون فقط از آن لذت بردم».

عبدالجبار، تجربه فراوانی را با خود به تیم ملی آورد. اگر چه او در عربستان سعودی متولد شد، اما اصلیتی سودانی – مراکشی دارد و در کانادا بزرگ شده و در رقابت‌های دانشگاهی در این کشور به میدان رفت.

زمینه‌های متنوع  آموزش بسکتبال توسط او باعث شده تا بتواند در بدو ورود برای بازی در تیم عربستان سعودی با مجموعۀ نفرات هماهنگ شود. عبدالجبار بر روی تیم تأثیر فوری گذاشت. آنها تیم قطر را بعد از شکست سنگین این تیم در تهران مقابل تیم ملی، در جده با حساب 68 بر 57 مغلوب کردند.

مرزوق الموالد، محمد آل‌مروانی و فهد بلال به همراه عبدالجبار، بازیکنانی هستند که باعث می‌شوند آینده بسکتبال عربستان سعودی بهتر به نظر برسد.

آشنایی با حریفان تیم ملی بسکتبال / عربستان متزلزل، ایران مقتدر

عبدالجبار قبل از شروع مسابقات مقدماتی کاپ آسیا گفته بود که آنها استعدادهای خوبی دارند و مردم را متعجب خواهند کرد.

برای سال‌های متمادی است که عربستان جزو 16 تیم قاره کهن نیست و از تیم‌های درجه سه بسکتبال آسیاست اما پنجره‌های انتخابی کاپ آسیا شاید به بسکتبال عربستان کمک کند.

عربستان در پنجره اول به زحمت قطر را شکست داد و در وقت اضافی به سوریه باخت تا ثابت شود در گروهی که ایران هم حضور دارد، چه اندازه متزلزل است.

عبدالجبار درباره ایران می‌گوید: «ایران تیمی بسیار عالی است، و بازیکنانی بزرگ دارد و من مشتاقانه منتظر مسابقه با ایران هستم. همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا هرچه بیشتر آماده شویم. ما بسیار خوشبین هستیم. ما همیشه می‌خواهیم برنده شویم و این هدف ماست».

دیدگاهتان را بنویسید