بازی‌های بسکتبال ​​3×3 انتخابی جام جهانی / مسیر خوب ایران برای صعود از دور اول (گروه بندی)

بازی‌های بسکتبال ​​3x3 انتخابی جام جهانی / مسیر خوب ایران برای صعود از دور اول (گروه بندی)

فیبا در گزارشی قطر (میزبان) و نیوزلند را در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 FIBA ​​3×3، رقبای جدی معرفی کرد.

تیم‌های مردان و زنان قطر میزبان مسابقات مقدماتی جام جهانی FIBA ​​3×3 آسیا 2022 در تاریخ 25 تا 26 مارس (5 و 6 فروردین)، خواهند بود.
در این رقابت‌ها 12 تیم زن و مرد از 6 کشور آسیایی و اقیانوسیه، برای آخرین بلیت‌های رویداد جهانی در آنتورپ می‌جنگند. آسیایی‌ها با آزمایش‌های اولیه برابر نیوزلند روبرو می‌شوند.

برندگان هر جنسیت در نهایت به جام جهانی صعود می‌کنند که 31 خرداد در آنتورپ بلژیک برگزار خواهد شد.

در مردان، قطر برنده جام جهانی 2014 در گروه A مقابل نیوزلند، تیم شماره 1 رده بندی اقیانوسیه، و قزاقستان، که در رده نهم آسیا قرار دارند، قرار گرفته است.

ایران که در رده 5 آسیا قرار دارد، برای صعود از گروه B مقابل سریلانکا و مالزی امیدوار به صعود است.

بازی‌های بسکتبال ​​3x3 انتخابی جام جهانی / مسیر خوب ایران برای صعود از دور اول (گروه بندی)

در گروه A زنان، قطر که در رده دوم آسیا قرار دارد، با چالش جدی مشابهی مانند همتایان مرد خود در برابر نیوزلند روبروست که تیم برتر اقیانوسیه است.

ایران که به عنوان تیم شماره 9 آسیا وارد می‌شود، قصد دارد ثابت کند رتبه‌ای بهتر از این‌ دارد. ازبکستان که در رده چهارم آسیاست، از گروه B مقابل سریلانکا و قزاقستان موقعیت مطلوبی دارد.

مسابقات مقدماتی جام جهانی در آسیا پس از آن اعلام شد که جام ملت‌های 3×3 آسیا در سال 2021 به دلیل همه‌گیری کووید، برگزار نشد.

این رویداد در مجموعه ورزشی الغرافه، یک مکان ورزشی پیشرفته، برگزار می‌شود. دوحه یک مقصد بسیار محبوب 3×3 است که در سه فصل گذشته تور جهانی FIBA ​​3×3 مسابقات مسترز را برگزار کرده است.

فیبا

دیدگاهتان را بنویسید